دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

CPE

منابع آزمون Certificate in Advanced English (CPE)

بسیاری از کسانی‌که می‌خواهند برای تحصیل یا مهاجرت در آزمون‌های بین‌المللی زبان شرکت کنند، فکر می‌کنند محدود به شرکت در آزمون‌های آیلتس یا تافل هستند. اما آزمون‌های بین‌المللی زبان بسیار متنوع هستند و باتوجه به نیاز افراد، می‌توان در انواع مختلف آزمون‌ها شرکت کرد. یکی از تخصصی‌ترین و معتبرترین آزمون‌هایی که برای افراد با سطح زبان بالا برگزار می‌شود، آزمون C2 Proficiency | Cambridge English است که با نام آزمون CPE شناخته می‌شود. مدرک این آزمون دارای اعتبار بین‌المللی‌ست و در بسیاری از کشورها پذیرفته می‌شود. برای آشنایی کامل با ساختار آزمون بین المللی CPE همراه ما باشید.

آزمون  Cambridge English: Proficiency که به اختصار CPE نام‌گذاری شده‌است، یکی از آزمون‌های بین‌المللی زبان است که توسط دانشگاه کمبریج برگزار می‌شود. آزمون KET یا آزمون PET، بیشتر برای زبان‌آموزان سطح مبتدی پیشنهاد می‌شوند؛ از آنطرف آزمون CPE متناسب افرادی‌ست که سطح زبان بالایی دارند. این آزمون در بالاترین سطح دانش زبان انگلیسی دسته‌بندی می‌شود و جزو آزمون‌های تقریبا سخت زبان است. قبولی در این آزمون به معنای این است که زبان انگلیسی شما همانند یک فرد تحصیل‌کرده در کشورهای انگلیسی‌زبان است. به همین دلیل زبان‌آموزان می‌توانند با داشتن مدرک سی پی ای ، به‌راحتی اقدام به اشتغال در کشورهای انگلیسی‌زبان کنند.

اعتبار آزمون CPE در جهان

از آنجایی که این آزمون بالاترین سطح زبان انگلیسی افراد (C2) را می‌سنجد، قبولی در آن دستاورد بزرگی محسوب می‌شود و مدرک CPE در بسیاری از کشورها، خصوصا کشور بریتانیا، اعتبار بالایی دارد. افراد با در دست داشتن نمره قبولی این آزمون می‌توانند به‌راحتی در ۷۰ کشور جهان پذیرش بگیرند و با خیال راحت به ادامه تحصیل یا اشتغال بپردازند. برخلاف آزمون آیلتس که انقضا دارد، آزمون سی پی ای انقضا ندارد.

نمره CPE به شما می‌گوید سطح زبان‌تان برای تحصیل در مقاطع بالا مانند دکترا یا کار کردن در محیط انگلیسی‌زبان، در چه حدی است.

ساختار امتحان بین المللی CPE :

امتحان سی پی ای برای سنجش مهارت‌های ۴گانه زبان‌آموز یعنی رایتینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و ریدینگ طراحی شده‌است. امتحان مذکور هم به صورت کامپیوتری و هم کاغذی برگزار می‌شود و مدت زمان پاسخگویی به سوالات آن حدودا ۴ ساعت است. سوالات در ۴ صفحه قرار گرفته‌اند که مجموعا نمره آن‌ها بین بازه ۱ تا ۲۳۰ است. شما تنها زمانی موفق به دریافت مدرک می‌شوید که نمره بالای ۱۸۰ کسب کنید. نمره مطلوب برای بسیاری از کشورهای انگلیسی‌زبان نمره بالای ۲۰۰ است. 

بخش‌های مختلف آزمون Cambridge English proficiency :

سوالات آزمون سی پی ای برای سنجش مهارت‌های ۴گانه زبان انگلیسی طراحی شده‌اند :

بخش Reading آزمون بین المللی CPE

  • مدت زمان پاسخگویی: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
  • تعداد سوالات: ۵۳ سوال و ۷ بخش

هدف سوالات: سنجش مهارت ریدینگ شما برای درک مطلب انواع مختلف متن مانند کتاب‌های رمان، روزنامه‌ها و مجلات، مقالات تخصصی و غیره

 

بخش Writing در CPE test

  • مدت زمان پاسخگویی به سوالات: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
  • تعداد بخش‌ها: ۲ بخش

هدف طراحی سوالات: سنجش مهارت نوشتن شما در بخش‌های مختلفی مانند نوشتن مقاله، گزارش‌ها و توضیحات و هر متن دیگری

 

بخشListening  آزمون CPE

  • مدت زمان پاسخگویی: حدودا ۴۰ دقیقه
  • تعداد سوالات: ۳۰ سوال و ۴ بخش

هدف این بخش: سنجش مهارت شنیداری شما برا فهم صحبت‌هایی پیرامون مسائل مختلف مانند ارائه‌های علمی یا غیرعلمی، سخنرانی‌ها و جلسات

 

بخش Speaking امتحان سی پی ای 

  • مدت زمان پاسخگویی: ۱۶ دقیقه (برای هر نفر)

هدف: سنجش مهارت مکالمه شما در رویایی با موقعیت‌های مختلف و توانایی صحبت‌کردن با افراد

نمايش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)