دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

PET

آزمون Preliminary English Test (KET )

آزمون مقدماتی یا آزمون pet، مخفف عبارت Preliminary English Test است و برای متقاضیان سطح متوسط انگلیسی طراحی شده. گواهینامه PET تاریخ انقضا ندارد. آزمون PET به دو صورت کتبی و اینترنتی برگزار می شود و هر دو نوع آن 140 دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد.

ساختار آزمون PET
آزمون PET هر چهار مهارت زبان انگلیسی شما یعنی لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ را ارزیابی می کند. ساختار این آزمون به شرح زیر است:

بخش اول (90 دقیقه) : بخش اول آزمون PET مهارت خواندن و درک مفاهیم (reading comprehension) و همینطور نوشتن (writing) شما را به طور همزمان ارزیابی می کند. این بخش به 8 قسمت تقسیم می شود که در مجموع 42 سوال دارند. 5 بخش اول روی مربوط به مهارت ریدینگ و سه بخش بعدی روی مهارت رایتینگ متمرکز است. سوالات این قسمت شامل چند گزینه ای (multiple-choice) و پر کردن جای خالی (fill-in-the-blank) می شود. علاوه بر این از شما خواسته می شود که در بخش رایتینگ که یک داستان، نامه یا کارت پستال بنویسید.

بخش دوم (30 دقیقه گوش دادن به فایل صوتی و 6 دقیقه وقت اضافی برای انتقال جوابها به پاسخنامه) : بخش دوم آزمون PET به ارزیابی مهارت شنیدن (listening) شما می پردازد. شما 2 بار فرصت دارید تا به فایل صوتی ضبط شده گوش کنید و بعد باید به سوالات مربوط به آن پاسخ بدهید. این بخش در مجموع 25 سوال دارد که هر کدام 1 امتیاز دارند. سوالات بخش دوم آزمون انواع مختلفی مثل سوالات چند گزینه ای، پر کردن جای خالی و درست/ غلط دارند.

بخش سوم (10 تا 12 دقیقه) : آخرین بخش آزمون PET مهارت صحبت کردن (speaking) شما را ارزیابی می کند. متقاضیان به صورت دو به دو در این بخش شرکت می کنند و از آنها خواسته می شود تا با یک آزمونگر و سپس با همدیگر گفتگو کنند تا مهارت گفتاری شان ارزیابی شود. یک آزمونگر دیگر هم در این بخش حضور دارد که به شما گوش می دهد تا صحبت کردنتان را بررسی کند.

آزمون اسپیکینگ با پرسیدن سوالات مربوط به هر متقاضی و توسط آزمونگر شروع می شود. سپس آزمونگر شرایطی را توصیف می کند و از متقاضیان می خواهد که در مورد راه حل های ممکن بحث کنند. در نهایت، به متقاضیانی تصویری داده می شود و آنها باید تصویر را شرح داده و درباره آن صحبت کنند. بسته به زمان بندی مرکز امتحان، ممکن است بخش اسپیکینگ آزمون PET در روز دیگری برگزار شود.

سیستم نمره دهی آزمون PET
از سال 2016، تمام آزمون های انگلیسی کمبریج از یک سیستم نمره دهی یکسان استفاده می کنند. آزمون های سطح پایین در محدوده پایین تری نمره بندی و آزمون های سطح بالا به همان شیوه اما در سطح بالاتری نمره دهی می شوند. در سالهای پیش، آزمون PET مقیاس نمره دهی مخصوص خودش را داشت، برای همین نمره های کسانی که قبل از سال 2016 مدرک این آزمون را گرفته اند باید به سیستم جدید نمره دهی تبدیل شوند.

نمرات آزمون PET بین 120 تا 170 متغیر است. نمره 140 یا بالاتر “قبول” محسوب می شود و داوطلبانی که این نمره را گرفته اند گواهینامه آزمون PET دریافت می کنند که با مطابق سطح B1 زبان انگلیسی در CEFR (چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبانها) است. متقاضیانی که در آزمون PET امتیاز 160 یا بالاتر را کسب می کنند، گواهی آزمون مقدماتی زبان انگلیسی کمبریج را برای سطح B2 دریافت خواهند کرد.

درست مثل آزمون KET، پنجاه درصد از نمره کل شما مربوط به بخش اول آزمون PET است و قسمت های دوم و سوم آزمون هر کدام 25% از نمره کل آزمون را تشکیل می دهند. نتایج این آزمون برای هر داوطلب به صورت نمره مجزای هر بخش و همچنین نمره کل آزمون و سطح سطح CEFR مربوطه اعلام می شود. اگر داوطلب در آزمون PET نمره قبولی کسب کند، گواهی این آزمون را هم دریافت می کند که برای همیشه معتبر است.

نمايش 1 تا 8 از 8 (1 صفحه)