دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب آیین دادرسی کیفری - جلد دوم، صلاحیت و دادگاه های کیفری

کتاب آیین دادرسی کیفری - جلد دوم، صلاحیت و دادگاه های کیفری | بلوط سفید
کتاب آیین دادرسی کیفری - جلد دوم، صلاحیت و دادگاه های کیفری
100,000 تومان

کتاب آیین دادرسی کیفری - جلد دوم، صلاحیت و دادگاه های کیفری

کتاب آیین دادرسی کیفری - جلد دوم، صلاحیت و دادگاه های کیفری

با تصویب قانون جدید آیین دادرسی کیفری در سال 1392 تحولی در نظام دادرسی کیفری ایران پدید آمد. چنانچه از نقطه نظر بسیاری از حقوق‌دانان، قانون آیین دادرسی کیفری جدید مزایا و نوآوری‌های زیادی به همراه داشته، که توانسته تا حدی خلأهای موجود را رفع نماید و گام مؤثری در رابطه با ایجاد یک سیستم دادرسی منظم و منصفانه برداشته شود. البته این نوآوری می طلبد تا مواد قانون جدید نیز، مورد تفسیر و تبیین و تشریح قرار گیرد و ابهام‌های قانونی وضوح یابد.

در این کتاب صلاحیت کیفری و مراجع رسیدگی، کیفیات صدور رأی و اعتراض به آرا تا پایان مرحله اجرای احکام کیفری، به علاوه ادله اثبات دعوا در امور کیفری و هزینه دادرسی مراحل مختلف فرایند کیفری، به صورتی جامع و با در نظر گرفتن سیاست جنایی و تقنینی، کیفری و قضایی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

همچنین علاوه بر ق.آ.د.ک مصوب 1392 و ق.ت.د.ع.ا مصوب 1373 به فراخور موضوع از سایر قوانین و مقررات متفرقه و خاصی که به نوعی با موضوع آیین دادرسی کیفری در ارتباط بوده، استفاده شده است.

در بخش پایانی کتاب با عنوان "ضمایم " مشتمل بر ذکر متن برخی تحولات تقنینی مرتبط با دادرسی کیفری اعم از مصوبات مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیین نامه ها و تصویب نامه های هیأت وزیران، بخشنامه ها و آیین نامه های مصوب رئیس قوه قضاییه و منتخبی از آراء وحدت رویه هیأت عمومی دیوان عالی کشور در سالیان اخیر می باشد.

 

ویژگی‌های کتاب:

  • تبیین قانون آیین دادرسی کیفری جدید، مناسب برای استفاده دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و داوطلبان آزمون های حقوقی
  • بیان مطالب با استناد مواد قانونی و رفع ابهامات موجود در آن
  • بیان قوانین مرتبط، آرای وحدت رویه قضایی و نظریات مشورتی به صورت پاورقی
  • رفرنس به کتاب های مرجع جهت مطالعه بیشتر

مشخصات کتاب
شابک9786001587276
نویسنده

بهروز جوانمرد

زبانفارسی
ناشرجنگل
جلدسلفون
قطعوزیری
تعداد صفحه489
سال انتشار1399

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب