دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب اصول حقوق مالکیت فکری

کتاب اصول حقوق مالکیت فکری | بلوط سفید
کتاب اصول حقوق مالکیت فکری
32,000 تومان

کتاب اصول حقوق مالکیت فکری

کتاب اصول حقوق مالکیت فکری

حقوق مالکیت فکری بر مبنای ماهیت مورد حمایت به دو دسته «مالکیت معنوی» و «مالکیت مادی» تقسیم بندی می شود. مجموعه قوانین مالکیت فکری و مالکیت معنوی، مالک خود را قادر می سازد تا جهت حفاظت از مالکیت خود، اقدامات خاصی را اتخاذ کند. به آن دسته از مالکیت ها که جنبه بهره‌برداری مالی را شامل می شود «مالکیت مادی» گفته می شود.

حقوق مالکیت فکری به حقوقی گفته می‌شود که به صاحبان آن حق بهره‌وری از فعالیت‌های فکری و ابتکاری انسان را میدهد و ارزش اقتصادی و قابلیت داد و ستد دارد ولی موضوع آن شیء معین مادی نیست. حقوق مالکیت فکری، مفهوم حقوقی نوینی است که چگونگی حمایت و استفاده از آفرینش‌های فکری بشر را تعیین می‌کند و مشتمل بر دو رکن مالکیت صنعتی و مالکیت ادبی هنری است.

مالکیت صنعتی از اختراع‌ها، طرح‌های صنعتی، علایم تجاری یا خدماتی، اسامی تجاری، حق کسب و پیشه در تجارت و … محافظت می‌کند و مالکیت ادبی و هنری از آثار ادبی و هنری و آفریده‌های مرتبط با آن حمایت می‌کند. جان مایه حقوق مالکیت فکری حمایت از حقوق پدیدآورنده اثر و ایجاد زمینه‌ای مطمئن در جهت تشویق هنرمندان و صنعتگران برای خلق آثار بهتر است که در صورت تحقق چنین زمینه‌ای بخش‌های مختلف جامعه هم با آگاهی از اصالت آثار، از فواید آن منتفع خواهند شد.

مشخصات کتاب
شابک9789645116437
نویسنده

مریم شیخی

زبانفارسی
ناشرمیزان
جلدگالینگور
قطعوزیری
تعداد صفحه592
سال انتشار1394

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب