دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب باشگاه پنج صبحی ها

کتاب باشگاه پنج صبحی ها | بلوط سفید
کتاب باشگاه پنج صبحی ها
250,000 تومان

کتاب باشگاه پنج صبحی ها

کتاب باشگاه پنج صبحی ها

کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها اثری از رابین شارما کتابی انگیزشی است که اهمیت سحرخیزی را می‌توان در خط به خط آن یافت. کتابی که بیدار شدن در ساعات ابتدایی روز را بسیار معجزه آسا می‌‎داند و آن قدر مورد تمجید منتقدان و متخصصان قرار گرفته است که بسیاری از آنها متفق القول معتقدند این اثر باید در دانشگاه‌ها به عنوان یک کتاب مرجع تدریس شود. این اثر رابین شارما هم مانند دیگر آثار او در قالب یک داستان می‌خواهد نکات مهمش را به خواننده یادآوری کند. داستانی که از سه شخصیت اصلی تشکیل شده است. یک کارآفرین افسرده، یک هنرمند درمانده و یک میلیاردر بسیار موفق افرادی هستند که در سمیناری با هم آشنا می‌شوند و پس از رخ دادن اتفاقات جالب بین آنها رمز و رازهای موفقیت بین‌شان بازگو می‌گردد.

در این اثر شخصیت موفق داستان همچون راه و روش رابین شارما رازهای موفقیتش را مستقیم به اشخاص نمی‌گوید و پس از سفری طولانی باعث می‌شود که خود جستجوگران موفقیت، به رازهای اصلی این سفر آگاهی پیدا کنند. در بسیاری از مکان‌ها و زمان‌ها، افراد گوناگون، موفقیت را کیفی معنا کرده‌اند در حالی که افرادی مانند رابین شارما با دیگاه‌هایی علمی و اصولی به بیان موفقیت و راه‌های منتهی به آن پرداخته‌اند بنابراین می‌توان نظریات آنها را قابل اتکا دانست و به عمل بست. رابین شارما چهار قلمروی داخلی یا به بیان خودش چهار امپراتوری را معرفی می‌کند که با تعادل در آنها، احساس واقعی موفقیت دست یافتنی خواهد بود:

  • ذهنیت و نگرش
  • سلامتی و تندرستی
  • احساسات و علاقه مندی‌ها
  • روح و روان

شایان ذکر است او از قاعده ۲۰/۲۰/۲۰ می‌گوید، یعنی ۲۰ دقیقه ابتدایی پس از بیدار شدن از خواب را باید به انجام حرکات ورزشی اختصاص داد، ۲۰ دقیقه دوم را به خلوت و آرامش صبحگاهی تخصیص داد و ۲۰ دقیقه سوم را هم صرف رشد و پیشرفت کرد. نویسنده با خلق اثری داستانی، می‌خواهد فواید سحرخیزی از جمله افزایش بازدهی روزانه و تاثیری که در زندگی تک تک انسان‌های با اراده می‌گذارد را به تصویر بکشد. با خواندن کامل کتاب و شناخت بیشتر آموزه‌های آن، خود به خود از نگرانی‌های نویسنده در مورد اعتیاد افراد به شبکه‌های اجتماعی آگاه می‌شوید، اعتیادی که در نتیجه سرگرمی و گشت و گذار انسان‌ها در اینترنت و اپلیکیشن‌های مختلف رخ می‌دهد و باعث می‌شود علاوه بر دور کردن تمرکز از آدم‌ها، سحرخیزی را برایشان مشکل سازد.

بخشی از کتاب:

یادتان باشد که تمام افراد حرفه‌ای روزی مبتدی بوده‌اند و هر استادی هم روزگاری دانش آموز بوده است. افراد عادی اگر عادت‌های صحیح را انتخاب کنند می‌توانند نتایج خارق العاده‌ای را برای خود رقم بزنند.

افراد موفق به خوبی می‌دانند اینکه شما هر روز چه کاری انجام می‌دهید به مراتب مهمتر از کارهایی است که هر از چند گاهی انجام می‌دهید.

کوچکترین کاری که انجام می‌دهید ارزش بیشتری نسبت به بزرگترین مقاصد و نیت‌های شما دارد.

بسیاری از افراد آرزو می‌کنند که اتفاقات شگفت انگیزی برایشان رقم بخورد اما افراد موفق و برجسته یاد گرفته‌اند که خودشان این اتفاقات را رقم بزنند.

شیمی مغز ما در اوایل صبح متفاوت عمل می‌کند. بخش پیشانی مغز ما که مسئولیت نگرانی یا تجزیه و تحلیل مسائل را بر عهده دارد در ابتدای صبح موقتا غیر فعال است در این بازه زمانی، دوپامین و سروتونین به مقدار زیادی در بدن ترشح می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود که سرشار از انرژی و آرامش شویم.

مشخصات کتاب
شابک9786226652179
نویسنده

رضا اسکندری آذر

زبانفارسی
ناشرنشر نون
جلدشومیز
قطعرقعی
تعداد صفحه352
سال انتشار1402

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب