دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب جنایت و مكافات

کتاب جنایت و مكافات | بلوط سفید
کتاب جنایت و مكافات | بلوط سفید
کتاب جنایت و مكافات | بلوط سفید
کتاب جنایت و مكافات | بلوط سفید
کتاب جنایت و مكافات
495,000 تومان

کتاب جنایت و مكافات

کتاب جنایت و مكافات

داستايوسكى جنایت و مكافات را در سال 1866 نوشت. هفت سال پيش از نگارش آن، در سال 1859، در نامه‌اى به برادراَش، گفته بود طرح اين داستان را در زندان ريخته، در دورانى كه «با درد و دريغ و سرخوردگى» روزگار مى‌گذراند. او اين اثر را «اقرارنامه‌يى در شكل رمان» خوانده بود و گفته بود قصد دارد آن را با «خون دل»اش بنويسد.

بسیاری جنایت و مکافات را شاهکار نویسنده می دانند.« جنایت و مکافات » بازی خیر و شر است در نهاد آدمی، ندای وجدان است و گریبانگیر شدن جنایت جوانی که او را دچار ویرانی و پریشانی می کند. راسکولینکف دانشجوی پریشان احوال عاشق و فقیر است که ناخواسته اما با قصدی از پیش اندیشیده شده، دست به قتل زنی ربا خوار می زند. حضور خواهر زن منجر به دومین قتل توسط وی می شود و پس از آن ردپای جنایت، روح و روان او را درهم می ریزد تا بالاخره در اداره پلیس به کار خود اعتراف کند. نویسنده بدون داوری ، خواننده را در برابر پرسشی شگفت قرار می دهد؛ آیا جنایت امری روا یا نادرست است؟ و این مبنای همه تفاسیر و داوری ها و تحلیل ها بر این اثر شگفت نویسنده است.

گزیده ای از کتاب جنایت و مکافات
راهِ زيادى در پيش نداشت. حتى مى‌دانست از درِ خانه تا آن جا چند قدم است: درست هفتصد و سى قدم بود. يك بار در عالمِ خيال تمامِ فاصله را با قدم حساب كرده بود. آن روز به تخيلاتِ خودش اهميتِ چندانى نمى‌داد. جسارتِ شومِ اين رؤيا، خيره‌كنندگىِ اين رؤيا، فقط به هيجانش مى‌آورد. اما حالا كه يك ماهى از آن روز گذشته بود، كم‌كم آن را از زاويه ديگرى نگاه مى‌كرد. با اين كه مدام به خودش سركوفت مى‌زد، با اين كه يك‌ريز به خودش نسبتِ بى‌ارادگى و بى‌عرضگى مى‌داد، ناخودآگاه با اين فكر خو گرفته بود كه رؤياى «شوم»اش كارى است شدنى، گرچه هنوز باورش نمى‌شد كه دست به عملى كردنش بزند. حالا هم فقط داشت مى‌رفت كه «تمرين» كند و با هر قدمى كه برمى‌داشت التهابِ درونش شدّتِ بيشترى مى‌گرفت

  مشخصات کتاب
  شابک9789643517397
  نویسنده

  فئودور داستایوفسکی

  مترجم

  اصغر رستگار

  زبانفارسی
  ناشرنشر نگاه
  جلدگالینگور
  قطعرقعی
  تعداد صفحه711
  سال انتشار1402

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب