دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب حدیث نفس متن کامل جلد 1 و 2 خاطرات رسته از فراموشی حسن کامشاد

کتاب حدیث نفس متن کامل جلد 1 و 2 خاطرات رسته از فراموشی حسن کامشاد | بلوط سفید
ناموجود
کتاب حدیث نفس متن کامل جلد 1 و 2 خاطرات رسته از فراموشی حسن کامشاد
 • موجودی: ناموجود
 • ناشر: انتشارات نی
 • کد کالا: 2190104
 • ISBN/شابک: 9789641854692
280,000 تومان

کتاب حدیث نفس متن کامل جلد 1 و 2 خاطرات رسته از فراموشی حسن کامشاد

کتاب حدیث نفس متن کامل جلد 1 و 2 خاطرات رسته از فراموشی حسن کامشاد

نوشتن به زندگی شور و روشنی می‌بخشد. علت اصلی نوشتن، بیش‌تر آن است که نویسنده نمی‌تواند ننویسد. این خاطره‌های رسته از فراموشی که سالیان سال در کنه ذهن من خفته بود، در پیرسالی به خلجان درآمد و خود خود را نویساند. نوشتن در این حال بیش‌تر گوش‌دادن بود تا سخن‌گفتن و دستاورد هم، چنان‌که خواهید دید، یکسره مکاشفه است و بدون موعظه و مبالغه. نویسنده به جای آن‌که چیزی بیندیشد، دربارهٔ چیزی که می‌اندیشد می‌نویسد. ندانسته‌ای به قلم نیامده، اما دانسته‌ها هم، به دلایل آشکار، همه به قلم ننشسته ـ که جای تأسف است.
آن‌چه نوشته شده، به هر صورت، در هشتادوچند سال عمر بر نویسنده گذشته است، و ای‌بسا که او در این بازنگری به گذشته، ناخودآگاه می‌خواسته خود را بهتر بشناسد… مگر نه که آفتاب به لب بام رسیده؟

"حدیث نفس" روایتی است از "خاطرات رسته از فراموشی" به قلم "حسن کامشاد" که خودزندگی نامه ی این مترجم سرشناس و خستگی ناپذیر ایرانی به حساب می آید. "حسن کامشاد" علاوه بر ترجمه ی برخی از معروف ترین آثار ادبی و فلسفی به زبان فارسی، تالیفات پرشماری نیز از خود برجای نهاده که نشان می دهد رابطه ی میان او و قلم، رابطه ای جدایی ناپذیر است. از این رو دور از ذهن نیست که "حسن کامشاد" این بار قلم را برای ثبت "خاطرات رسته از فراموشی" خود بر دل کاغذ حرکت دهد و این خاطرات را با عنوان "حدیث نفس" به عرصه ی چاپ برساند.
"حدیث نفس" همچون بسیاری از خودزندگی نامه ها، دید جالبی از افکار درونی فردی را ارائه می کند که مخاطب تنها او را به واسطه ی آثار ادبی اش می شناسد اما هیچ ایده ای از طرز فکر و نگاه شخصی وی به زندگی ندارد. "حسن کامشاد" در "حدیث نفس" وقایع زندگی خویش را در کنار دیدگاه های مختلف خود با نگارشی صمیمی، خودمانی و صادقانه، به دور از هرگونه تکلف و در کمال سادگی به خواننده عرضه داشته و این ترکیب، سبب شده تا علاوه بر آشنایی با تجربیات آموزنده ی یک چهره ی شاخص ادبی، اوقات مفرحی نیز برای خواننده به وجود بیاید. تمام افرادی که به خاطره نویسی و ثبت اتفاقات روزمره زندگی شان علاقه دارند، می توانند از این کتاب خواندنی جهت آموزش اصول ساده نویسی و ثبت رویدادهای روزانه بهره ببرند و در کنار آن از متن زیبای کتاب نیز لذت برده و از توضیحات مختلف نویسنده در مورد جریان های گوناگون نیز استفاده کنند.

  مشخصات کتاب
  شابک9789641854692
  نویسنده

  حسن کامشاد

  زبانفارسی
  ناشرنشر نی
  جلدشومیز
  قطعرقعی
  تعداد صفحه608
  سال انتشار1401

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب