دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب حقوق اختراعات

کتاب حقوق اختراعات | بلوط سفید
کتاب حقوق اختراعات
33,000 تومان

کتاب حقوق اختراعات

کتاب حقوق اختراعات

یکی از مصادیق حقوق مالکیت صنعتی، «اختراع» است که به لحاظ آثار اقتصادی و اجتماعی، حمایت آن همواره مورد توجه بوده است. زیرا حمایت کافی از مخترعین و نوآوران ضمن حفاظت از سرمایه‌گذاری‌هایی که در بعد تحقیقاتی و آزمایشگاهی اختراع صورت می‌گیرد، انگیزه و تلاش اشخاص، اعم از حقیقی و حقوقی، را برای تحقیقات و نوآوری به ویژه در حوزه‌های جدید فناوری از قبیل نرم‌افزارها، بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی افزایش می‌دهد.

اختراع در لغت به معنی نوآوری می‌باشد. در علم حقوق، اختراع محصول یا فرآیندی است که در نتیجه سعی و تلاش از تراوش های فکری «مخترع» حاصل می‌شود قانونگذاران کشورهای مختلف برای حمایت از مخترعان و مبتکرین و تشویق آنها برای ایجاد محصولات و فرآیندهای جدید مبادرت به حمایت از اشخاص مذکور می‌نمایند؛ این حمایت تحت عنوان حق اختراع صورت می‌گیرد.
حق اختراع حقی است که مخترع و سازنده اثر اختراعی در اثر ثبت اختراع و به صورت انحصاری و موقت و مشروط به رعایت تکالیف مقرر در قوانین مربوط در جهت استعمال، انتقال، فروش، عرضه، واردات و اعطای مجوز بهره‌برداری به دست می‌آورد.
نگارنده در کتاب حاضر در شش فصل به شرح حقوق اختراعات از نقطه‌ نظر ثبت اختراعات و مالکیت معنوی درحقوق بین‌الملل و نظام حقوقی ایران می‌پردازد. پس از مطالعه کتاب با حق اختراع، فرآیند ثبت اختراع و حقوق مخترع و موارد مرتبط با این حوزه از علم حقوق آشنا می شوید.

مشخصات کتاب
شابک9789645118295
نویسنده

سید حسن میر حسینی

زبانفارسی
ناشرمیزان
جلدسلفون
قطعوزیری
تعداد صفحه496
سال انتشار1395

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب