دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب حقوق ارتباطات جمعی

کتاب حقوق ارتباطات جمعی | بلوط سفید
کتاب حقوق ارتباطات جمعی
254,000 تومان

کتاب حقوق ارتباطات جمعی

کتاب حقوق ارتباطات جمعی

حقوق ارتباط جمعی، یکی از دورس اختصاصی گرایش علوم ارتباطات است، که شورای عالی برنامه ریزی، هدف از این درس را، «آشنا ساختن دانشجویان با مبانی حقوقی عملکردها و کاربردهای وسایل ارتباط جمعی، قواعد و مقررات ناظر بر محتوای پیام‌های ارتباطی» دانسته است.
در کتاب حاضر، تلاش شده است صرف نظر از حقوق کشور خاص و یا رسانه خاص، به مطالعه قواعد عمومی حقوق ارتباط جمعی پرداخته شود. در این کتاب، اسنادِ کنوانسیون های بین المللی و قوانین و رویه های حقوقی کشورهای مختلف به صورت مطالعه تطبیقی مورد توجه قرار گرفته است و نمونه هایی نیز برای تبیین بهتر مباحث ارایه شده است.
کتاب در چهار بخش کلی تدوین شده است. در بخش نـخست، مـبانی نظری حقوق ارتباط جمعی مشتمل بر آزادی بیان، آزادی اطلاعات، استقلال رسانه‌ای، تکثرگرایی رسانه‌ای و شیوه‌های تنظیم‌ فعالیت‌های‌ رسانه‌ای‌ مطالعه شده است. در بخش دوم، قـواعد و مـقررات نـاظر بر راه‌اندازی انواع‌ موسسات‌ رسانه‌ای و فعالیت در آن‌ها بررسی شده است. بخش سوم، مرز بین فعالیت‌های مـجاز رسـانه‌ای و فـعالیت‌های‌ موجد‌ مسئولیت‌ ترسیم شده است. امنیت ملی، اطلاعات طبقه‌بندی شده، حـریم خصوصی، مـالکیت‌های فکری، حرمت و حیثیت افراد، تبلیغات‌ گمراه‌کننده‌ و اخلال‌ در رسیدگی‌های قضایی از مهم‌ترین حدود فعالیت‌های رسانه‌ای هستند که در این بخش مورد مـطالعه قـرار‌ گـرفته‌اند‌. در بخش پایانی کتاب هم، مسئولیت‌ های مدنی و کیفری ناشی از نقض محدودیت‌های مقرر دربخش‌ قبلی‌، مـفهوم‌ ایـن مسئولیت‌ها به هر یک از دعاوی مدنی و کیفری و سرانجام آثار هر یک ازمسئولیت‌های مذکور مورد مطالعه‌ قـرار‌ گـرفته اسـت.

مشخصات کتاب
شابک9789645301789
نویسنده

باقر انصاری

زبانفارسی
ناشرسمت
جلدسلفون
قطعوزیری
تعداد صفحه496
سال انتشار1396

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب