دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب حقوق جزای انگلستان

کتاب حقوق جزای انگلستان | بلوط سفید
ناموجود
کتاب حقوق جزای انگلستان
0 تومان

کتاب حقوق جزای انگلستان

کتاب حقوق جزای انگلستان

مجلد حاضر شامل ۱۸ فصل است که به بررسی مسائل حقوق جزا در حقوق انگلستان به عنوان سرچشمه حقوق کامن لا (common law) می پردازد. عناوین مهم فصول به این شرح است: عناصر مسئولیت کیفری، عنصر مادی، عنصر معنوی، مسئولیت در جرایم ناتمام، مسئولیت تبعی یا ثانوی، قتل عمد، قتل شبه عمد اختیاری و غیراختیاری، جرایم غیرکشنده، جرایم جنسی، خسارت کیفری، سرقت، جرایم مرتبط با سرقت، کلاهبرداری، جنون، مستی، دفاع مشروع، اجبار و اکراه.
در تمام متن اصطلاحات حقوقی انگلیسی و نیز کلمات عمومی در پاورقی آورده شده است تا از صرف وقت برای ارجاع مکرر به فرهنگ لغات جلوگیری شود. در این راستا قریب به ۷۵۰۰ واژه (تکراری یا غیرتکراری) ترجمه شده است. نکته این است که از تکرار در آوردن معانی واژه ها جلوگیری شده و واژه ای که برای اولین بار در هر فصل ترجمه شده، از تکرار آن در ادامه همان فصل خودداری شده است. به عبارت دیگر، هر فصل به صورت مجزا مورد بررسی قرار گرفته و تمامی کلمات لازم ترجمه شده است.
سعی شده است همه واژه های عمومی و تخصصی با معنی مناسب در متن، ترجمه شده باشند و در موارد لازم ریشه آنها ذکر شود. این روش موجب می شود که انگیزه خواننده محترم برای ادامه متن تقویت گردد و از صرف وقت و کم رغبتی برای مراجعه مکرر به فرهنگ لغات خودداری شود و سرعت متن خوانی نیز افزایش یابد.
مطالعه این اثر به علاقمندان این حوزه این توانایی را می دهد که با اصطلاحات تخصصی و دقیق حقوق جزا به زبان انگلیسی آشنا شده و در هنگام نوشتن مطالب حقوقی به زبان انگلیسی یا جستجو در میان منابع خارجی از کلید واژه های مناسب استفاده کنند و در مطالعه آثار مفصل تر از دانش زبانی خوبی در حوزه حقوق جزا برخوردار باشند.

  مشخصات کتاب
  شابک9786222240523
  نویسنده

  طاهر حبیب زاده


  زبانفارسی
  ناشرخرسندی
  جلدشومیز
  قطعوزیری
  تعداد صفحه420
  سال انتشار1400

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب