دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب حقوق مالیاتی (با رویکرد تحلیلی - کاربردی)

کتاب حقوق مالیاتی (با رویکرد تحلیلی - کاربردی) | بلوط سفید
ناموجود
کتاب حقوق مالیاتی (با رویکرد تحلیلی - کاربردی)
0 تومان

کتاب حقوق مالیاتی (با رویکرد تحلیلی - کاربردی)

کتاب حقوق مالیاتی (با رویکرد تحلیلی - کاربردی)

تألیف کتاب «حقوق مالیاتی با رویکرد تحلیلی ـ کاربردی» نوشته «حسین عبداللهی و غلامرضا مولابیگی» با این هدف صورت گرفته‌است که منبع مطالعاتی جامعی را برای دانشجویان، قضات، وکلا، مشاوران، حسابداران و حسابرسان مالیاتی ارائه نماید؛ به‌نحوی که دربردارنده تمامی محورهای حوزه مالیاتی باشد.
بازنویسی و تجدیدنظر براساس جدیدترین قوانین و آرای قضایی؛ تا مهر ۱۴۰۱ من‌جمله:

 • قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی سال ۱۴۰۰
 • قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۱۴۰۰
 • قانون بودجه کل کشور سال ۱۴۰۱
 • آرای اخیرالصدور هیئت عمومی دیوان عدالت اداری.

کتاب حقوق مالیاتی با رویکرد تحلیلی ـ کاربردی در ۴۰۸ صفحه و ۸ بخش تألیف شده‌است. بخش اول درباره مفاهیم و اصول کلی مالیات است و به درآمدی بر حقوق مالیاتی و اصول کلی حقوقی حاکم بر مالیات اشاره دارد. بخش دوم درباره انواع مالیات‌ها نوشته شده که شامل مالیات‌های مستقیم و غیرمستقیم و همچنین سایر مالیات‌ها و عوارض است. در بخش سوم می‌توانید درباره معافیت‌های مالیاتی بخوانید. ضوابط حقوقی حاکم بر معافیت‌های مالیاتی، موارد معافیت‌های مالیاتی و عوامل محرومیت از معافیت مالیاتی در این بخش توضیح داده شده‌است. در بخش چهارم درباره تشخیص مالیات خواهید خواند و با ضوابط و ابزارها و منابع رسیدگی و تشخیص مالیات آشنا خواهید شد. در بخش پنجم درباره هزینه‌های قابل قبول و کسورات مالیاتی خواهید خواند و بخش ششم به وصول مالیات اشاره خواهد کرد. بخش هفتم درباره دادرسی مالیاتی است و ضوابط حاکم بر مراجع دادرسی مالیاتی، وضعیت‌های مختلف پرونده مالیاتی و مراجع دادرسی مالیاتی از مباحث مطرح‌شده در این فصل است. در بخش هشتم با جرایم و تخلفات مالیاتی آشنا خواهید شد و درباره جرایم مالیاتی و تخلفات مالیاتی مطالعه خواهید کرد. در پایان کتاب نیز فصلی درباره اصطلاحات پرکاربرد مالیاتی تدوین شده‌است.

کتاب حقوق مالیاتی با رویکرد تحلیلی ـ کاربردی درباره اهمیت مالیات و درآمدهای مالیاتی در ساختار اقتصادی ایران نوشته شده‌است. مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزایای اثر پیش رو به این قرار است که در آن از طرح مسایل صرفاً نظری و تمرکز بر ابعاد کاربردی اجتناب شده‌است. همچنین این کتاب به‌طور کامل آرای قضایی در رابطه با حوزه خود را مورد تحلیل قرار داده‌است. مولف با استادی تمام به مقررات مهم مالیاتی و تحلیل آن‌ها استناد کرده و تمام مطالب کتاب برای حقوقدانان، حسابداران و فعالان اقتصادی قابل استفاده است. از مزایای دیگر کتاب این است که هوشمندسازی شده و جهت استفاده بیشتر توسط مخاطبان و ایجاد تنوع در قالب‌های ارائه محتوا، در بخش‌هایی از کتاب کدهای QR قرار داده شده‌ تا از طریق اسکن به‌وسیله گوشی‌های همراه امکان دریافت «فایل قوانین پرکاربرد»، «کلیپ‌های آموزشی» و دیگر محتواهای آموزشی فراهم گردد.

  مشخصات کتاب
  شابک9786222382926
  نویسنده

  غلامرضا مولابیگی

  زبانفارسی
  ناشرجنگل
  جلدگالینگور
  قطعوزیری
  تعداد صفحه396
  سال انتشار1401

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب