دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب حقوق معاهدات بین المللی

کتاب حقوق معاهدات بین المللی | بلوط سفید
کتاب حقوق معاهدات بین المللی
250,000 تومان

کتاب حقوق معاهدات بین المللی

کتاب حقوق معاهدات بین المللی

در تعریف معاهده باید گفت معاهده یا کنوانسیون یا عهدنامه یا پیمان یک توافقنامه بین‌المللی است که میان کشورها یا سازمان‌های بین‌المللی منعقد شده و مشمول حقوق بین‌الملل می‌باشد. معاهده واژه‌ای عام است و کنوانسیون، موافقت‌نامه بین‌المللی، توافق‌نامه، پروتکل، پیمان، میثاق و... را در بر می‌گیرد. نامی که برای یک موافقتنامه انتخاب می‌شود فی‌نفسه اهمیت ندارد و فاقد اثر حقوقی است و هرچند کنوانسیون 1969 وین در مورد حقوق معاهدات معاهده را یک توافقنامه مکتوب تعریف کرده، اما گاه بیانیه‌های شفاهی نیز الزام‌آور تلقی شده‌اند.
معاهده در عرصه حقوق داخلی کشورها با قوانین مصوب مجلس قانون‌گذاری قابل مقایسه است. اما تفاوت مهم این دو آن است که مفاد معاهده نسبت به دولت‌هایی که با آن موافقت کرده‌اند قابل اجراست و معمولاً کاربرد عمومی ندارد. در واقع در حقوق داخلی افراد حق انتخاب و گریز از قانون را ندارند اما اعضای جامعه بین‌المللی از این حق برخوردارند.
در این کتاب که تعریف معاهده بین المللی و شرایط تشکیل و شروط ضمن آن و نحوه اجرا و ضمانت اجراهای آن و اثرات آن در جامعه بین الملل و حقوق داخلی کشورها می پردازد که می تواند در مقاطع تحصیلات تکمیلی درس حقوق بین الملل بسیار راهبردی و کارگشا باشد.
البته دانشجویان مقطع کارشناسی رشته حقوق به طور اختصاری در درس حقوق بین الملل یک تا حدود زیادی با معاهدات بین المللی و شرایط و آار آن آشنا می شوند که در این کتاب به تفصیل به خاصه این قسمت حقوق بین الملل پرداخته شده است.

این کتاب از 6 بخش اصلی زیر تشکیل شده است:

  • مروری تاریخی بر معاهدات بین المللی
  • تعریف معاهده بین المللی، خصوصیات و تشریفات انعقاد آن
  • حق شرط بر معاهدات بین المللی
  • اجرای معاهدات بین المللی
  • تفسیر معاهدات بین المللی
  • اختتام معاهدات بین المللی

مشخصات کتاب
شابک9789647896818
نویسنده

رضا موسی زاده

زبانفارسی
ناشرمیزان
جلدسلفون
قطعوزیری
تعداد صفحه320
سال انتشار1399

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب