دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب خاطرات سیلویا پلات

کتاب خاطرات سیلویا پلات | بلوط سفید
ناموجود
کتاب خاطرات سیلویا پلات
 • موجودی: ناموجود
 • ناشر: انتشارات نی
 • کد کالا: 2190105
 • ISBN/شابک: 9789643126599
180,000 تومان

کتاب خاطرات سیلویا پلات

کتاب خاطرات سیلویا پلات

کتاب «خاطرات سیلویا پلات» نوشته سیلویا پلات. همانطور که از تطابق نام نویسنده و نام کتاب می توان به راحتی حدس زد، این کتاب یک زندگینامه خودنوشت است. همانطور که خود نویسنده اذعان می کند، او از کودکی عادت به یادداشت برداری از اتفاقات روزمره و بعضا چاش برانگیز زندگی خود را داشته است. این یادداشت برداری های روزمره در بزرگسالی در نوشتن این کتاب به کمکش می آیند تا که بتواند نزدیک ترین چهره از خود و زندگی اش را با مخاطبین در میان بگذارد.علاوه بر جزئیات منحصر به فردی که سیلویا از گذشته خود شرح می دهد، نحوه بیان شخصی او در روایت این حوادث است. نوع روایتی که سرچشمه و منشا غالب آثار اوست. همانطور که او در کتاب مشهور دیگرش به نام « حباب شیشه» ماجرای افسردگی اش را شرح می دهد، در اینجا ما با دختری مواجه هستیم که به سادگی قابل پیش بینی نیست و تا آخر کتاب با زندگی او همراه خواهیم شد. سیلویا پلات که اساسا با اشعارش خود را به هنردوستان معرفی کرده است، با نوشتن آثاری که نشانگر تبحر او در قصه گویی و در هم آمیزی تخیلات و مستندات حقیقی یک زندگی شخصی است توانسته در ادبیات داستانی نیز جایی برای خود دست و پا کند و به عنوان یک رمان نویس مورد توجه قرار گیرد.

این زندگی‌نامه‌ی خودنوشت اوست. بسیار کامل، پیچیده و دقیق. اینجاست که او می‌کوشد با خودش روراست باشد. در برابر صورت‌سازی از خود مقاومت می‌کند. سیلویا پلاتی که در این‌جا می‌بینیم نزدیک‌ترین فرد به چهره‌ی واقعی او در زندگی روزمره‌اش است.
«تد هیوز» 

آنچه در درست دارید همچون زندگی‌نامه‌های معمولی فقط شرح زندگی نویسنده نیست. بلکه سرچشمه و منشأ غالب آثار اوست. برای نویسنده‌ای که کارش تا این حد بر جزئیات و ظرایف زندگی‌نامه‌اش متمرکز است، روابط اهمیتی ویژه دارد. دفتر حاضر چیزی ارائه می‌دهد که از هر زندگی‌نامه‌ی خودنوشت مهم‌تر است.از میان این صفحات و عبارات دلنشین صدایی به گوش می‌رسد که مانند اشعار سیلویا پلات صادق و بی‌نظیر است.
«فرانسیس مک‌کالو، ویراستار کتاب» 

نمی‌خواهی فقط یک بار آن هم به شکلی زندگی کنی که در یک جمله‌ی کلی بتوانند بگویند: «او یه دختر … بود» و نهایتاً در ۲۵ کلمه یا کم‌تر و بیش‌تر تو را شرح بدهند. می‌خواهی هر قدر می‌توانی زندگی کنی… تو ثروتمندی… چون هجده‌ساله‌ای، هنوز حساسی، هنوز به خودت ایمان نداری، کمی گستاخ حرف می‌زنی و اندکی معقول تا خطاهایت را بپوشانی. پس نمی‌توان تو را به احساساتی بودن، سانتی‌مانتال‌بازی یا رفتارها و تدابیر زنانه متهم کرد.
«سیلویا پلات، برگرفته از متن کتاب»

  مشخصات کتاب
  شابک9789643126599
  نویسنده

  سیلویا پلات

  مترجم

  مهسا ملک مرزبان

  زبانفارسی
  ناشرنشر نی
  جلدشومیز
  قطعرقعی
  تعداد صفحه488
  سال انتشار1401

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب