دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب دادگاه کیفری بین المللی

کتاب دادگاه کیفری بین المللی | بلوط سفید
کتاب دادگاه کیفری بین المللی
260,000 تومان

کتاب دادگاه کیفری بین المللی

کتاب دادگاه کیفری بین المللی

تشکیل دادگاه کیفری بین‌المللی را بزرگترین تحول در حقوق بین‌الملل پس از تشکیل سازمان ملل متحد دانسته‌اند. با توجه به دائمی بودن این دادگاه، آشنایی با اساسنامه و طرز کار آن برای کسانی که در حوزه حقوق جزای بین‌الملل به تحقیق و تتبع مشغولند امری ضروری است.

نویسنده نامدار کتاب در این اثر کوشیده است، خوانندگان و دانش پژوهان ایرانی را با دادگاه کیفری بین المللی از جمیع جهات آشنا نماید؛ چنانکه حقوقدان ایرانی پس از مطالعه دقیق این کتاب منبع جامعی برای شناخت دادگاه کیفری بین المللی از هر حیث بدست آورد.

موضوع کتاب بحث شکلی را می طلبد، امّا مولف این اثر به ضرورت به مباحث ماهوی نیز در این مقوله پرداخته است، مبانی مسئولیت کیفری اشخاص در اساسنامه دادگاه کیفری بین المللی که موضوع فصل چهارم کتاب است. در همین زمینه تألیف شده است. حقوق دانان ایران با خواندن این کتاب شناخت دقیقی از دادگاه بین المللی کیفری به دست می آورند و از زمینه های پیدایش آن تا موانع الحاق یا عدم الحاق ایران و نوع همکاری با دادگاه مزبور در این کتاب بحث شده است. در کنار مباحثی مانند صلاحیت، ساختار و تشکیلات دادگاه کیفری بین المللی که به تفصیل در این کتاب مو شکافی شده است. آشنایی با طرز کار این دادگاه برای حقوق دانان کشورمان ضروری و اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. در همین راستا این کتاب در فصول مختلف مفاد اساسنامه دادگاه کیفری بین المللی و موضوع الحاق یا عدم الحاق دولت ایران به آن را در پرتو اصول حقوق جزای بین الملل و رویه قضایی بین المللی مورد بررسی قرار داده است و به نظر می رسد. خوانندگان کتاب پس از مطالعه دقیق آن تصویر روشن و جامعی از دادگاه کیفری بین المللی به دست آورند، به گونه ایی که از منابع دیگر و مراجعه به منابع خارجی بی نیاز باشند

مشخصات کتاب
شابک9786002821959
نویسنده

حسین میر محمد صادقی

زبانفارسی
ناشردادگستر
جلدسلفون
قطعوزیری
تعداد صفحه327
سال انتشار1402

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب