دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب داستان شناخت ایران نقد و بررسی آثار جمال‌زاده

کتاب داستان شناخت ایران نقد و بررسی آثار جمال‌زاده | بلوط سفید
کتاب داستان شناخت ایران نقد و بررسی آثار جمال‌زاده
115,000 تومان

کتاب داستان شناخت ایران نقد و بررسی آثار جمال‌زاده

کتاب داستان شناخت ایران نقد و بررسی آثار جمال‌زاده

«داستان‌شناخت ایران» مجموعه‌ای است که چهار عنوان آن به کوشش جواد اسحاقیان از سوی نشر نگاه منتشر شده است. این عناوین در نقد و بررسی آثار محمدعلی جمالزاده، جلال آل احمد، سیمین دانشور و احمد محمود نگاشته شده اند.

مجموعه «داستان‌شناخت ایران» بر آن است تا جریان نقد سالم و مبتنی بر اصول علمی نقد را در ایران عرضه کند. جواد اسحاقیان که عمر به کار نقادی علمی نهاده در مجموعهای که اکنون چهار جلد اول آن تقدیم می‌شود کوشیده بدون حب و بغض و تنها از دیدگاه‌های شناخته شده نقادی علمی به کار نقد آثار جمالزاده، آل احمد، سیمین دانشور و احمد محمود بپردازد. روش او متکی بر نقد نو و با بهره‌جویی از آموزه‌های نقادان پیشرو جهان است و به همین علت کندوکاوی دقیق در محتوای آثار نویسنده را در بر دارد. امید که چاپ این آثار بتواند برای دوستداران نقد سالم راهگشا بوده و در آینده آثار دیگر نویسنده را که منظومه‌ای رنگارنگ از نقد داستان در ایران و دیگر کشورهای جهان است عرضه نماییم.

گزیده ای از کتاب داستان شناخت ایران: نقد و بررسی آثار جمال‌زاده:
آقای اسحاقیان در مقام مولف این کتاب در ۳۰ سال گذشته فعالیت بسیار جدی در حوزه نقد ادبی داشته اند و شاید بتوان او را از معدود نقادان ایرانی دانست که بدون هر نوع حب و بغضی بر مبنای دیدگاه های شناخته شده نقادی علمی در این چهار کتاب به کار نقد آثار جمالزاده، آل احمد، سیمین دانشور و احمد محمود پرداخته است‏.‏در این مجموعه تمامی جهان داستانی نویسنده از منظر نقد ادبی مورد توجه مولف و منتقد قرار گرفته است‏.‏

  مشخصات کتاب
  شابک9789643518387
  نویسنده

  جواد اسحاقیان

  زبانفارسی
  ناشرنشر نگاه
  جلدشومیز
  قطعرقعی
  تعداد صفحه184
  سال انتشار1393

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب