دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب دانشنامه حقوقی - دوره 5 جلدی

کتاب دانشنامه حقوقی - دوره 5 جلدی | بلوط سفید
کتاب دانشنامه حقوقی - دوره 5 جلدی
2,500,000 تومان

کتاب دانشنامه حقوقی - دوره 5 جلدی

کتاب دانشنامه حقوقی - دوره 5 جلدی

دانشنامه‌ها یا دایرةالمعارف‌ها‌، از جمله کتاب‌های مرجع می‌باشند که اطلاعات برگزیده‌ای را درباره شاخه‌های یک دانش یا یک موضوع خاص ارائه می‌کنند؛ در واقع، یک مخزن دانش برای ارائه همه گونه اطلاعات مهم محسوب می‌شوند.
کتاب دایره‌المعارف حقوق یا دانشنامه‌ی حقوقی، اثر فاخر دکتر جعفری لنگروی که در یک دوره پنج جلدی تدوین یافته است؛ مشتمل بر تعاریف، مفاهیم و اطلاعات مهمی از رشته‌ی حقوق است که به صورت جامع در عین حال مختصر، به ترتیب حروف الفباء تدوین یافته است. در این مجموعه، اصطلاحات مهم و پرکاربرد و مباحث مرتبط با آن در رشته حقوق با تکیه بر قوانین موضوعه، در قالب عبارات کوتاه و فشرده، توضیح و تشریح شده‌اند. در واقع، خواننده می‌تواند در مورد اصطلاح مورد نظر و همچنین موضوعات مرتبط با آن، اطلاعات مفید و مختصری را کسب نماید؛ ضمن اینکه قوانین و مقررات و آراء مربوط به هر اصطلاح نیز تحت آن عنوان گردیده است.
مجموعه حاضر، دارای دو فهرست بندی، عمومی و اختصاصی هر اصطلاح است؛ بدین نحو که، مخاطب ابتدا اصطلاح مورد نظر را انتخاب و سپس به فهرست اختصاصی آن مراجعه می‌کند؛ مثلاً با انتخاب اصطلاح «ابلاغ» در فهرست عمومی، می‌تواند به فهرست اختصاصی آن مراجعه و دسترسی سریعی را به مطالب مربوط به آن از قبیل «ابلاغ واقعی»، «ابلاغ قانونی»، «خواص ابلاغ واقعی»، «ابلاغ در دعوی راجع به ورشکسته» و غیره داشته باشد.

  • جلد اول: اصطلاحات با حروف «الف» - شامل قوانین و مقررات: قانون مدنی، آیین دادرسی مدنی، قانون تجارت، قوانین و مقررات مربوط به ادله اثبات دعوی، قوانین و مقررات مربوط به اجراء اسناد رسمی، قوانین و مقررات مربوط به امور حسبی، قوانین و مقررات مربوط به ثبت املاک و اسناد، ثبت شرکت‌ها، ثبت احوال و ... به انضمام بخشنامه‌ها و آراء هیئت عمومی دیوان عالی کشور.
  • جلد دوم: اصطلاحات با حروف «ب» تا «ث» - شامل قوانین و مقررات: قانون مدنی، آیین دادرسی مدنی، قانون تجارت، قوانین مؤجر و مستأجر، قوانین و مقررات مربوط به انبارهای عمومی، قوانین و مقررات مربوط به اجراء اسناد رسمی، قوانین پولی و بانکی، قوانین و مقررات مربوط به امور حسبی، قوانین و مقررات مربوط به ثبت املاک و اسناد، ثبت شرکت‌ها، ثبت احوال و ... به انضمام بخشنامه‌ها و آراء هیئت عمومی دیوان عالی کشور.
  • جلد سوم: اصطلاحات با حروف «ج» تا «د» (دعوی حجر)- شامل قوانین و مقررات: قانون مدنی، آیین دادرسی مدنی، قانون تجارت، قانون حمایت خانواده، قانون کار، قانون استخدام کشوری، قوانین مؤجر و مستأجر، قوانین و مقررات مربوط به اجراء اسناد رسمی، آیین نامه قانون وکالت، قوانین و مقررات مربوط به بیمه، قوانین و مقررات مربوط به امور حسبی و ... به انضمام بخشنامه‌ها و آراء هیئت عمومی دیوان عالی کشور.
  • جلد چهارم: اصطلاحات با حروف «د» (دعوی حریم) تا «ف» (فهم عرفی) - شامل قوانین و مقررات: قانون مدنی، آیین دادرسی مدنی، قانون تجارت و قوانین مرتبط با آن، قانون محاسبات، قوانین و مقررات مربوط به شرکت ملی نفت، قوانین و مقررات مربوط به اوقاف و ... به انضمام بخشنامه‌ها و آراء هیئت عمومی دیوان عالی کشور.
  • جلد پنجم: اصطلاحات با حروف «ق» تا «ی» - شامل قوانین و مقررات: قانون مدنی، آیین دادرسی مدنی، قانون تجارت و قوانین مرتبط با آن، قانون کارشناسان رسمی و مقررات مربوط به آن، قانون وکالت، قوانین و مقررات مربوط به امور حسبی، قوانین پولی و بانکی و ... به انضمام بخشنامه‌ها و آراء هیئت عمومی دیوان عالی کشور.

مشخصات کتاب
شابک9786006244198
نویسنده

محمد جعفر جعفری لنگرودی

زبانفارسی
ناشرگنج دانش
جلدگالینگور
قطعوزیری
تعداد صفحه3667
سال انتشار1401

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب