دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب دعاوی بیمه (حمل و نقل - آتش سوزی - سرقت - ثالث) در رویه دادگاه ها

کتاب دعاوی بیمه (حمل و نقل - آتش سوزی - سرقت - ثالث) در رویه دادگاه ها | بلوط سفید
کتاب دعاوی بیمه (حمل و نقل - آتش سوزی - سرقت - ثالث) در رویه دادگاه ها
280,000 تومان

کتاب دعاوی بیمه (حمل و نقل - آتش سوزی - سرقت - ثالث) در رویه دادگاه ها

کتاب دعاوی بیمه (حمل و نقل - آتش سوزی - سرقت - ثالث) در رویه دادگاه ها

کتاب فوق مشتمل بر موضوعاتی چون اوصاف حاکم بر عقد بیمه، تعهدات بیمه‌گر، تعهدات بیمه‌گذار و مراجع قضائی صالح برای رسیدگی به دعاوی بیمه است. علاوه بر این، در خصوص مرور زمان در دعاوی بیمه، سیر قانونی بیمه شخص ثالث، سقف تعهدات شرکت‌های بیمه و … توضیحاتی ذکر گردیده است.در این کتاب می توانید به نمونه دادخواست مطالبه خسارت از شرکت بیمه، نمونه دادخواست علیه شرکت بیمه، نمونه رأی دعاوی بیمه و نمونه پرسش و پاسخ هایی در رابطه با دعوای بیمه دسترسی پیدا می کنید.

به طور مثال در این کتاب در پاسخ به این پرسش که قاعده انتقال تعهد در بیمه چیست؟ توضیحاتی به این شکل ارائه گردیده است که مطابق ماده ۶ قانون مذکور: «از تاریخ انتقال مالکیت وسیله نقلیه، کلیه حقوق و تعهدات ناشی از قرارداد بیمه موضوع این قانون به انتقال‌گیرنده منتقل می‌شود و انتقال‌گیرنده تا پایان مدت قرارداد بیمه، بیمه‌گذار محسوب می‌شود.» با توجه به امری بودن قانون توافق خلاف این قاعده ممکن نیست.
بر اساس قانون جدید، کلیه تخفیفاتی که به‌واسطه «نداشتن حوادث منجر به خسارت» در قرارداد بیمه موضوع این قانون اعمال شده باشد، متعلق به انتقال‌دهنده است. انتقال‌دهنده می‌تواند تخفیفات مذکور را به‌وسیله نقلیه دیگر از همان نوع که متعلق به او یا متعلق به همسر، والدین یا اولاد بلاواسطه وی باشد، منتقل کند.

  مشخصات کتاب
  شابک9789648355796
  نویسنده

  توحید زینالی

  زبانفارسی
  ناشرچراغ دانش
  جلدسلفون
  قطعوزیری
  تعداد صفحه310
  سال انتشار1401

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب