دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب دفاع اجتماعی

کتاب دفاع اجتماعی | بلوط سفید
کتاب دفاع اجتماعی
80,000 تومان

کتاب دفاع اجتماعی

کتاب دفاع اجتماعی

اصطلاح دفاع اجتماعی جهت توضیح اقدام غیرنظامی توسط جامعه یا گروه اجتماعی، به خصوص در چارچوب کارزار مداوم در برابر حمله خارجی یا حکومت دیکتاتوری یا آمادگی برای کارزاری در صورت حمله یا تجاوز خارجی می‌باشد.

مکتب دفاع اجتماعی درسال 1947 درمیلاد توسط گرماتیکای اهل ایتالیا بنیانگذار شد. پیروان مکتب دفاع اجتماعی هدف های سنتی حقوق جزا را در مورد حفظ نظم و ارای عدالت مورد تردید قرارداده و معتقدند به جای تهدید و ارعاب بزهکاران و دیگران، جامعه می تواند با وضع قوانینی که درجعت بالا بردن سطح فرهنگ وسطح زندگی مردم باشد موجب کاهش جرائم بشود. از راههای نیل به این اهداف گسترش اقدامات پیشگیری است.
مبارزه با عوامل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، و پزشکی ارتکاب جرم چون فقر و بیکاری، نقص دستگاه تعلیم و تربیت یا رواج الکل و اعتیاد و به مواد مخدر از طریق تنظیم قوانین مناسب در جلوگیری از جرائم نقش عمده ای دارد. مکتب دفاع اجتماعی جدید نیز، درسال 1954 توسط مارک آنسل قاضی دیوان کشور فرانسه تأسیس شد.
طبق نظر او نباید در اعمال مجازاتها تنها به دفاع جامعه پرداخت بلکه باید هدف دیگری که شامل جلوگیری از سقوط بزهکار و آماده کردن او باری بازگشت به جامعه است مورد توجه قرار گیرد. بهترین را ه دفاع جامعه این است که شخصیت بزهکار را ضمن احترام به حیثیت بشری او به طرق و وسایل ممکنه تحت تأثیر قرار داده و او را به مسؤولیت اجتماعی خود آگاه و او را برای و رودی را برای ورود به اجتماع آماده ساخت.
در این کتاب، نظریه دفاع اجتماعی از مارک آنسل از سردمداران این مکتب کیفری و به نوعی صاحب نظریه مکتب نوین دفاع اجتماعی که به رشته تجریر درآمده بود، ترجمه شده است، که می تواند منبع بسیار مناسبی برای پژوهش و مطالعه علاقه مندان علم حقوق جزا در مقاطع تحصیلات تکمیلی باشد.

مشخصات کتاب
شابک9786006244181
نویسنده

علی حسین نجفی ابرند آبادی

مارک آنسل

محمد آشوری

زبانفارسی
ناشرگنج دانش
جلدسلفون
قطعوزیری
تعداد صفحه150
سال انتشار1401

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب