دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب دُن کیشوت

کتاب دُن کیشوت | بلوط سفید
کتاب دُن کیشوت | بلوط سفید
کتاب دُن کیشوت | بلوط سفید
کتاب دُن کیشوت | بلوط سفید
کتاب دُن کیشوت
210,000 تومان

کتاب دُن کیشوت

کتاب دُن کیشوت

دُن کیشوت نام رمانی اثر نویسندهٔ اسپانیایی میگوئل دوسروانتس است. این اثر از قدیمی‌ترین رمان‌ها در زبان‌های نوین اروپایی است که بسیاری آن را بهترین کتابِ نوشته‌شده به زبان اسپانیایی می‌دانند. دن کیشوت داستان قهرمان و پهلوانی خیالی است که با دشمن فرضی دست و پا می‌زند و شکست ناپذیر است. کتابی که به انسان می‌آموزد بدون توجه به نگاه‌ها و قضاوت‌های دیگران باید آن‌طور زندگی کند که می‌داند درست، خالص و با اشتیاق آن را دوست دارد.

برشی از :

در یک قریه از ولایت مانش که من هیچ میل ندارم اسم آن را به خاطر بیاورم، تقریباً در همین اواخر، یکی از این اصیل‏زاده ‏ها که پیوسته نیزه و سپر او به دیوار آویخته و یابوی لاغرش در اصطبل بسته شده بود و یک تازی شکاری داشت، زندگی می‏کرد. غذای او عبارت بود از آبگوشتی که نصف بیشتر آن را گوشت گاو - ‏نه گوسفندـ تشکیل می‏داد و هر شب به حاضری می‏ساخت و روزهای شنبه غذای لذيذ او نیمرویی بود که با پیه خوک سرخ می‏شد و روز جمعه ‏اش عدس نمی‏خورد و فقط روز یکشنبه یک جوجه کبوتر به‏ عنوان یک غذای فوق‏العاده و تجملی بر سر میزش دیده می‏شد.

معهذا، سه‏ چهارم درآمد او برای تهیۀ این اغذیه به مصرف می‏رسید؛ اما یک چهارم دیگر از درآمد این اصیل‏زاده، صرف خرید یک کمرچین فاستونی می‏شد که در روزهای جشن با جوراب‏های پشمی و کفش تخت نازک می‏پوشید و سایر روزها لباس او عبارت بود از یک کمرچین از پارچه ‏های معمولی که به‏ندرت تعویض می‏شد.

  مشخصات کتاب
  شابک9786222672799
  نویسنده

  میگوئل دوسروانتس

  مترجم

  ذبیح الله منصوری

  زبانفارسی
  ناشرنشر نگاه
  جلدگالینگور
  قطعوزیری
  تعداد صفحه360
  سال انتشار1402

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب