دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب راهنمای جامع آیین نگارش (جلد پنجم) : ثبتی ، اداری ، لوایح ، دفاعی ، کارشناسی ، قرارداد ، خصوصی

کتاب راهنمای جامع آیین نگارش (جلد پنجم) : ثبتی ، اداری ، لوایح ، دفاعی ، کارشناسی ، قرارداد ، خصوصی | بلوط سفید
کتاب راهنمای جامع آیین نگارش (جلد پنجم) : ثبتی ، اداری ، لوایح ، دفاعی ، کارشناسی ، قرارداد ، خصوصی
1,600,000 تومان

کتاب راهنمای جامع آیین نگارش (جلد پنجم) : ثبتی ، اداری ، لوایح ، دفاعی ، کارشناسی ، قرارداد ، خصوصی

کتاب راهنمای جامع آیین نگارش (جلد پنجم) : ثبتی ، اداری ، لوایح ، دفاعی ، کارشناسی ، قرارداد ، خصوصی

فراگیری نگارش حقوقی از اهمیت بالا و به سزایی برخوردار است و با مطالعه کتاب هایی که در این زمینه منتشر شده است، می توان نیاز خود را مرتفع نمود.
نگارنده به شکل مفصل و با نمونه های عملی فراوان سعی در آموزش چگونگی نگارش انواع دادخواست و درخواست در مراجع خاص مانند مراجع ثبتی و مراجع اختصاصی قضایی و لوایح دفاعی وکلا و نظریات کارشناسی کارشناسان رسمی دادگستری دارد و باید اذعان داشت که تا حد بسیار زیادی در این امر موفق بوده است. جامعیت کتاب در جاهای دیگری نیز بروز می یابد، از جمله اینکه در لابه لای پرداختن به نحوه چگونگی نگارش حقوق در هر قالب و شکلی در میان پرونده های عملی و واقعی و رخ داده نویسنده آراء وحدت رویه، نظریات هیئت عمومی دیوان عالی و نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه آورده است، که به غنای کتاب افزوده است و خواننده تقریباً از مراجعه به دیگر کتاب های مستغنی و بی نیاز است.
در این کتاب نویسنده به موارد خاصی پرداخته است که کمتر نویسنده ای به سراغ آنها می رود، مانند شیوه نگارش ابلاغیه، اخطاریه، نظریات کارشناسی، قرار تأمین دلیل، قرار کارشناسی؛ و همچنین موارد مربوط به حرفه وکالت از جمله: لوایح دفاعی، رموز موفقیت در وکالت، مقدمه نویسی لوایح دفاعی، فن دفاع و... و همچنین قراردادهای خصوصی مناسب عموم افراد جامعه که موارد حقوقی آن با بررسی و دقت فراوان نگاشته شده است و احتمال ورود ضرر و زیان به طرفین قرارداد را به حداقل می رساند مانند قرارداد کار، اجاره نامه، رهن، مبایعه نامه، مضاربه و... ویژگی مهم و مفید دیگر این کتاب این است که پرونده های واقعی و نمونه های عملی موجود در کتاب تا حد ممکن از ابتدای تحقیقات تا صدور حکم دنبال و جمع آوری شده و این موضوع ارزش کتاب را بسیار بیش از پیش می کند.

کتاب راهنمای جامع نگارش حقوقی (حقوقی در معنای عام و نه فقط در حوزه مدنی) در 5 جلد مجزا به چاپ رسیده است:

 1. راهنمای جامع آیین نگارش حقوقی (مدنی)
 2. راهنمای جامع آیین نگارش جزایی 1
 3. راهنمای جامع آیین نگارش جزایی 2
 4. راهنمای جامع آیین نگارش دیوانی (مربوط به دیوان عدالت اداری)
 5. راهنمای جامع آیین نگارش (ثبتی-اداری-لوایح دفاعی-کارشناسی-قرارداد خصوصی)

کتاب پیش رو جلد پنجم (ثبتی-اداری-لوایح دفاعی-کارشناسی-قرارداد خصوصی) از این مجموعه می باشد. خواندن دیگر اجلاد این مجموعه خالی از لطف نیست و اطلاعات جامعی از دیگر حوزه های حقوق و طریق نگارش در آنها را به دست می دهد.

  مشخصات کتاب
  شابک9786003463158
  نویسنده

  جعفر اخترنیا

  زبانفارسی
  ناشرکتاب آوا
  جلدگالینگور
  قطعرحلی
  تعداد صفحه1803
  سال انتشار1400

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب