دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب شبکه باور

کتاب شبکه باور | بلوط سفید
ناموجود
کتاب شبکه باور
0 تومان

کتاب شبکه باور

کتاب شبکه باور

کتاب حاضر، ترجمه‌ای است از "The web of Belief"که این موضوعات در آن بحث و بررسی شده است" :باور و تغییر باور"، "مشاهده"، "بداهت"، "شهادت زبانی"، "فرضیه"، "استقرا، تمثیل و شهود"، "تایید و ابطال"، "تبیین "و "اقناع و ارزیابی ."در پایان هر فصل از کتاب تمرین‌هایی برای دانشجویان فراهم آمده است" .شبکه باور "کتابی است که برای تحقیق درباره استدلال و به کارگیری این فن، پایه‌ای فلسفی فراهم می‌آورد و در آن، نویسندگان، با تاکید بر نقش و اهمیت زبان در فهم و بیان اندیشه‌ها، پرسش‌هایی از این دست را پاسخ می‌گویند" :چه معیاری در اختیار ماست تا بگوییم فردی صدق یک جمله را باور دارد؟ مطابق باور ما، چه تصوراتی صادق‌اند و چرا؟ چگونه می‌توانیم دیگران را قانع کنیم که باور ما را بپذیرند؟ صدق حقایق بدیهی مرهون چیست؟ و ."... پایان کتاب شامل واژه‌نامه فارسی انگلیسی، واژه‌نامه انگلیسی فارسی و فهرست اعلام است .

"شبکه باور" کتابی است که برای تحقیق درباره استدلال و به کارگیری این فن، پایه ای فلسفی فراهم می آورد و در آن نویسندگان، با تاکید بر نقش و اهمیت زبان در فهم و بیان اندیشه ها، پرسش هایی چون؛ چه معیاری در اختیار ماست تا بگوییم فردی صدق یک جمله را باور دارد؟ مطابق باور ما چه تصوراتی صادق اند و چرا؟ و غیره، را پاسخ می گویند.

کتاب حاضر مشتمل بر نه فصل:

 1. باور و تغییر باور
 2. مشاهده
 3. بداهت
 4. شهادت زبانی
 5. فرضیه
 6. استقرا تمثیل و شهود
 7. تایید و ابطال
 8. تبیین
 9. اقناع و ارزیابی

تدوین شده است که هر فصل، موضوع جداگانه ای را مورد بررسی قرار می دهد. در پایان هر فصل با بهره جویی از موضوعاتی که در ارتباطات روزمره ما با یکدیگر مطرح اند، تمرین هایی برای دانشجویان فراهم آمده و در آنها راجع به شکل گیری استدلال های ما و دیگران و آزمون آنها پرسش هایی طرح می شود. 

   

  مشخصات کتاب
  شابک9789644359927
  نویسنده

  ویلاردون‌ارمن کواین

  جوزف‌اس اولیان

  مترجم

  امیر دیوانی

  زبانفارسی
  ناشرسروش
  جلدشومیز
  قطعرقعی
  تعداد صفحه176
  سال انتشار1382

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب