دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب شهادت به نوبت بر اساس زندگی سردار شهید سیدمجتبی هاشمی

کتاب شهادت به نوبت بر اساس زندگی سردار شهید سیدمجتبی هاشمی | بلوط سفید
کتاب شهادت به نوبت بر اساس زندگی سردار شهید سیدمجتبی هاشمی
37,000 تومان

کتاب شهادت به نوبت بر اساس زندگی سردار شهید سیدمجتبی هاشمی

کتاب شهادت به نوبت بر اساس زندگی سردار شهید سیدمجتبی هاشمی

درخصوص فرماندهان شهید کارهای بسیار مانند مستند، کتاب، فیلم سینمایی و … کار شده وحتی به عقیده من کم کاری هم شده است. شهید سیدمجتبی هاشمی فرمانده جنگ های نامنظم دارای ویژگی های منحصر به فرد بوده وتمام شاخصه هایی که برای زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهید نیاز است را باهم دارد. ( فعالیت های سیاسی در زمان رژیم طاغوت، عضو کمیته استقبال از امام خمینی ره، یکی از موسسین کمیته انقلاب اسلامی، فرمانده جنگ های نامنظم، شهید ترور….)
اما متاسفانه همچنان گمنام است. سعی شده بقدر بضاعت با نگارش ۹ خاطره از این شهید یاد و خاطره ای از ایشان زنده شده و مخاطب با ابعاد مختلف وی آشنا شود.

شهید هاشمی 13 آبان سال 1319 در محله شاهپور تهران که اکنون خیابان وحدت اسلامی نام دارد، به دنیا آمد. سرانجام در 28 اردیبهشت 1364 شمسی، مصادف با 27 شعبان 1405 قمری، در حالی که روزه بود و به استقبال ماه مهمانی خدا رفته بود در مغازه خود مشغول کار بود که از پشت سر هدف گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید.


برشی از کتاب:
دکترچمران ازتمام منطقه بازدید کرد. موقعیت دشمن را چه ازلحاظ جغرافیایی وچه ازلحاظ تجهیزات وامکانات موردبرسی قرارداد. وقتی به کانال رسیدند سیدمجتبی درمورد احداث وکاربرد کانال توضیحاتی دادکه دکترچمران را شگفت‌زده کرد وپس‌ازبررسی دقیق گفت:
– این کانال یکی ازابتکارات خلاقانه‌ی گروه فدائیان اسلام است.
دکترچمران درپایان ماموریتش به آبادان وبررسی مناطق جنگی، رضایتش را ازخطوطی که تحت فرماندهی سیدمجتبی هاشمی بود اعلام کرد والبته نکاتی راهم متذکرشد.
درموقع خداحافظی دستش را برروی دوش سیدمجتبی گذاشت وبا اطمینان گفت:
– اگه مشغله‌ی دولت وجبهه‌ی کردستان نبود، میامدم وسربازت می‌شدم. نبوغ تو درجنگ مثال زدنیه. اما نمی‌شه، چون من زودتر از توشهید می‌شم.
وقتی خبرشهادت دکترچمران در۳۱ خردادبه سیدمجتبی رسید، وضوگرفت وبه نماز ایستاد. بعداز نماز به سجده رفت وبا گریه وزاری ازخداخواست تا از قافله‌ی شهدا جا نماند وهرچه زودترنوبت شهادت او هم فرابرسد.

  مشخصات کتاب
  شابک9786000317478
  نویسنده

  سید مجید گلمحمد

  زبانفارسی
  ناشرسوره مهر
  جلدشومیز
  قطعرقعی
  تعداد صفحه72
  سال انتشار1397

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب