دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب عشق صدراعظم

کتاب عشق صدراعظم | بلوط سفید
کتاب عشق صدراعظم | بلوط سفید
کتاب عشق صدراعظم | بلوط سفید
کتاب عشق صدراعظم | بلوط سفید
کتاب عشق صدراعظم
255,000 تومان

کتاب عشق صدراعظم

کتاب عشق صدراعظم

آلکساندر دوما در داستان «عشق صدراعظم» راوی عشق دیوانه‌وار کاردینال ریشیلو به همسر لویی سیزدهم _ملکه آن اتریش_ و تلاش‌های جنون‌آمیز او برای رسیدن به ملکه است، و به این بهانه گوشه‌هایی جذاب از تاریخ فرانسه را روایت می‌کند.


برشی از کتاب:

در تالار باشکوه کاخ، مردی متوسطه‏ القامه در حالی‏که لباسی فاخر بر تن داشت ایستاده و به دستۀ یک صندلی مرصع تکیه داده بود.

آن مرد در حالی‏که با یک دست به دستۀ مسند تکیه می‏داد، دست دیگر را مقابل چشم‏های خود گرفته بود تا اشک‏های وی دیده نشود، زیرا مردی که دنیایی را به گریه درآورده بود، نمی‏خواست کسی گریۀ او را ببیند. کمتر کسی بود که نام آن مرد را بشنود و تکان نخورد.

او کاردینال دو «ریشلیو» صدراعظم معروف فرانسه بود.

ریشلیو از این جهت در تالار مزبور ایستاده بود تا کاخ باعظمت و جدید خویش را افتتاح کند. مراسم افتتاح کاخ باید با انجام فرایض مذهبی صورت بگیرد و خود کاردینال دو ریشليو قصد داشت در نمازخانۀ آن کاخ مراسم مذهبی را انجام دهد.

تمام درباری‏ها برای شرکت در آن مراسم خود را آماده کرده بودند و ریشلیو می‏دانست همۀ آنها در آنجا حضور به هم خواهند رسانید و کاخی را که تا آن روز چشم روزگار کمتر نظیر آن را مشاهده کرده بود از نزدیک خواهند دید.

ولی از این جهت اشک در چشم‏های او حلقه زده بود که می‏اندیشید در بین درباری‏ها یک نفر هست که نخواهد آمد و با خود می‏گفت: او نخواهد آمد. او مرا که به چشم یک نوکر نگاه می‏کند مطلع خواهد کرد که عظمت کاخ من و شکوه تالارهای آن برای او بدون اهمیت است و حاضر نیست در مراسمی حضور به هم برساند که من تصور می‏کنم قدرت مرا تثبیت و تسجيل خواهد کرد. او نخواهد آمد و با جواب منفی خود مرا، که توانستم اروپا را از پا درآورم و یک کشور مانند فرانسه را قبضه کنم، تحقیر خواهد کرد.

 

  مشخصات کتاب
  شابک9786229734759
  نویسنده

  الکساندر دوما

  مترجم

  ذبیح الله منصوری

  زبانفارسی
  ناشرنشر نگاه
  جلدگالینگور
  قطعوزیری
  تعداد صفحه719
  سال انتشار1401

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب