دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب قانون روابط موجر و مستاجر

کتاب قانون روابط موجر و مستاجر | بلوط سفید
ناموجود
کتاب قانون روابط موجر و مستاجر
55,000 تومان

کتاب قانون روابط موجر و مستاجر

کتاب قانون روابط موجر و مستاجر

وضع و اجرای قانون، پیش نیاز اصلی برقراری نظم، امنیت و عدالت در یک جامعه است. در نظام قضایی حاکم، جهل به قانون رافع مسئولیت نبوده و همواره چنین فرض می‌شود که، تمام افراد جامعه، از همه احکام و قوانین، آگاهی دارند. از این رو، آگاهی و اطلاع از قوانین موضوعه، برای همه افراد اجتماع هم یک حق مسلم است و هم یک ضرورت اجتماعی. نشر دوران، با شعار «با آگاهی از قوانین می توانید وکیل خود باشید» به عنوان یکی از انتشارات پیشگام در تدوین و نشر مجموعه قوانین و مقررات، متن قوانین را به صورت دقیق و منقح شده به چاپ رسانده و در دسترس عموم قرار داده است.
نهاد اجاره و متعاقباً روابط مؤجر و مستأجر، از جمله موضوعاتی است که کم و بیش با زندگی روزمره افراد جامعه عجین شده است و بالتبع در نظام حقوقی ما از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. هر چند مبانی عقد اجاره در قانون مدنی بیان شده است؛ ولیکن خصوص و جزئیات آن و همچنین حقوقی از جمه حق کسب و پیشه و حق سرقفلی، در قانون خاص روابط مؤجر و مستأجر پیش بینی شده است. قانون روابط مؤجر و مستأجر در چندین دوره قانون‌گذاری وضع گردیده است که حاصل آن، قانون روابط مؤجر و مستأجر مصوب 1356، قانون روابط مؤجر و مستأجر مصوب 1362 و قانون روابط مؤجر و مستأجر مصوب 1376 می‌‌باشد که هر سه قانون به قوت خود باقی بوده و مقررات هر قانون با توجه به تاریخ انعقاد قرارداد اجاره، لازم الاجراست.

ویژگیهای کتاب:

 • گردآوری و تدوین متن صحیح و منقح شده قانون روابط مؤجر و مستأجر 1356، 1362 و 1376
 • اِعمال آخرین اصلاحات و الحاقات
 • ذکر مواد مرتبط از قانون مدنی
 • بیان قوانین و آیین نامه های مرتبط از جمله: آیین نامه اجرایی ماده 29 قانون روابط مؤجر و مستأجر 1356، آیین نامه اجرایی ماده 29 قانون روابط مؤجر و مستأجر 1376، لایحه قانونی نحوه تخلیه ساختمان‌های استیجاری به وسیله وزارت‌خانه ها و شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی، لایحه قانونی واگذاری و تخلیه اماکن و محل‌ها در فرودگاه‌های کشور، قانون محل مطب پزشکان، قانون تملک آپارتمان‌ها به همراه آیین نامه اجرایی آن و غیره
 • بیان اهم آرای وحدت رویه هیأت عمومی دیوان عالی کشور، نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه و نظریات شورای نگهبان

  مشخصات کتاب
  شابک99786006208541
  نویسنده

  جهانگیر منصور

  حسین زارعی

  زبانفارسی
  ناشردیدار-دوران
  جلدسلفون
  قطعجیبی
  تعداد صفحه171
  سال انتشار1403

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب