دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب قانون مالیات های مستقیم

کتاب قانون مالیات های مستقیم | بلوط سفید
ناموجود
کتاب قانون مالیات های مستقیم
140,000 تومان

کتاب قانون مالیات های مستقیم

کتاب قانون مالیات های مستقیم

وضع و اجرای قانون، پیش نیاز اصلی برقراری نظم، امنیت و عدالت در یک جامعه است. در نظام قضایی حاکم، جهل به قانون رافع مسئولیت نبوده و همواره چنین فرض می شود که، تمام افراد جامعه، از همه احکام و قوانین، آگاهی دارند. از این رو، آگاهی و اطلاع از قوانین موضوعه، برای همه افراد اجتماع هم یک حق مسلم است و هم یک ضرورت اجتماعی. نشر دیدار، با شعار «با آگاهی از قوانین می توانید وکیل خود باشید» به عنوان یکی از انتشارات پیش رو در تدوین و نشر مجموعه قوانین و مقررات، متن قوانین را به صورت دقیق و منقح شده به چاپ رسانده و در دسترس عموم قرار داده است.
مالیات، یکی از منابع مهم درآمد‌ی دولت در راستای تأمین هزینه‌های عمومی به شمار می‌آید؛ لذا وجود یک نظام مالیاتی کارآمد، می‌تواند در تداوم فعالیت‌های اقتصادی دولت نقش بسزایی را ایفاء ‌نماید. از این‌رو، قانون‌گذار ضوابط و مقرراتی را در این رابطه، با عنوان قانون مالیات‌های مستقیم وضع نموده است. در کتاب حاضر، با توجه به پراکنده بودن قوانین مالیاتی، همه‌ی این قوانین و مقررات در یک مجموعه گردآوری و در دسترس مخاطبان قرار داده شده است. این مجموعه مشتمل بر چهار بخش: 1- متن منقح شده قانون مالیات‌های مستقیم با اعمال اصلاحات؛ 2- آیین‌نامه‌ها، تصویب‌نامه‌ها، بخش‌نامه‌ها و ضوابط اجرایی مربوطه؛ 3- قوانین و مقررات مرتبط؛ 4- آراء دیوان عدالت اداری، می‌باشد.

ویژگی های کتاب:

 • گردآوری و تدوین متن صحیح و منقح شده قانون مالیات‌های مستقیم
 • اِعمال آخرین اصلاحات و الحاقات
 • مشتمل بر قانون مالیات‌های مستقیم، قانون اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم، قانون مالیات بر ارزش افزوده به همراه آیین‌نامه‌های مربوطه، موادی از قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام‌ مالی کشور، قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیاز‌های شور و تقویت آن‌ها در امر صادرات و سایر قوانین و مقررات مرتبط
 • بیان آرای دیوان عدالت اداری مرتبط

  مشخصات کتاب
  شابک9786001040665
  نویسنده

  جهانگیر منصور

  حسین زارعی

  زبانفارسی
  ناشردیدار-دوران
  جلدسلفون
  قطعرقعی
  تعداد صفحه516
  سال انتشار1403

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب