دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب قوانین آیین دادرسی کیفری

کتاب قوانین آیین دادرسی کیفری | بلوط سفید
ناموجود
کتاب قوانین آیین دادرسی کیفری
110,000 تومان

کتاب قوانین آیین دادرسی کیفری

کتاب قوانین آیین دادرسی کیفری

وضع و اجرای قانون، پیش نیاز اصلی برقراری نظم، امنیت و عدالت در یک جامعه است. در نظام قضایی حاکم، جهل به قانون رافع مسئولیت نبوده و همواره چنین فرض می‌شود که، تمام افراد جامعه، از همه احکام و قوانین، آگاهی دارند. از این رو، آگاهی و اطلاع از قوانین موضوعه، برای همه افراد اجتماع هم یک حق مسلم است و هم یک ضرورت اجتماعی. نشر دیدار، با شعار «با آگاهی از قوانین می توانید وکیل خود باشید» به عنوان یکی از انتشارات پیشگام در تدوین و نشر مجموعه قوانین و مقررات، متن قوانین را به صورت دقیق و منقح شده به چاپ رسانده و در دسترس عموم قرار داده است.
کتاب حاضر، در بردارنده ­ی قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 با اصلاحات و الحاقات بعدی به همراه سایر مقررات و آیین نامه ­های مرتبط است. این قانون در مورخ 94/03/24 ، قبل از اجرایی شدنش دستخوش اصلاحاتی شد و قانون آیین دادرسی جرایم نیروهای مسلح و دادرسی الکترونیکی به عنوان مواد 571 الی 699 نیز به آن الحاق شد.

ویژگی‌های این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تدوین متن صحیح و منقح شده قانون آیین دادرسی کیفری به همراه قانون آیین دادرسی جرایم نیروهای مسلح و دادرسی الکترونیکی
 • اِعمال آخرین اصلاحات و الحاقات
 • بیان قوانین مقررات و آیین نامه های مرتبط از جمله، آیین نامه اجرایی احراز عنوان ضابط دادگستری، آیین نامه میانجی گری در امور کیفری، آیین نامه شیوه نگهداری اموال توقیف شده، آیین نامه اجرایی حمایت از شهود و مطلعان و آیین نامه شیوه اجرای قرارهای نظارت و تأمین قضایی
 • بیان اهم آرای وحدت رویه قضایی و نظریات مشورتی، در پایان کتاب

  مشخصات کتاب
  شابک9786001041044
  نویسنده

  جهانگیر منصور

  حسین زارعی

  زبانفارسی
  ناشردیدار-دوران
  جلدسلفون
  قطعجیبی
  تعداد صفحه430
  سال انتشار1403

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب