دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب مجموعه قانون مالیاتهای مستقیم

کتاب مجموعه قانون مالیاتهای مستقیم | بلوط سفید
کتاب مجموعه قانون مالیاتهای مستقیم
300,000 تومان

کتاب مجموعه قانون مالیاتهای مستقیم

کتاب مجموعه قانون مالیاتهای مستقیم

وضع و اجرای قانون، پیش نیاز اصلی برقراری نظم، امنیت و عدالت در یک جامعه است. در نظام قضایی حاکم، جهل به قانون رافع مسئولیت نبوده و همواره چنین فرض می شود که، تمام افراد جامعه، از همه احکام و قوانین، آگاهی دارند.
مالیات، به مثابه یک نوع هزینه اجتماعی است که آحاد یک ملت در راستای بهره‌برداری از امکانات و منابع یک کشور موظفند آن را پرداخت نمایند، تا توانائی‌های جایگزینی این امکانات و منابع فراهم شود. مالیات در واقع انتقال بخشی از درآمدهای جامعه به دولت یا بخشی از سود فعالیت‌های اقتصادی است که نصیب دولت می‌گردد؛ زیرا ابزار و امکانات دست یابی به درآمد و سودها را دولت فراهم ساخته ‌است. مالیات در جمهوری اسلامی ایران به دو گروه مالیات‌های مستقیم و مالیات‌های غیرمستقیم طبقه‌بندی می گردد. مالیات مستقیم را می‌توان مالیات بر درآمدها، سود یا مالیات بر ثروت و امثال آن نیز نامید. این مالیات به طور مستقیم از درآمد یا دارایی افراد حقیقی و حقوقی اخذ می‌شود.
در مجموعه حاضر، قانون مالیاتهای مستقیم را با آخرین اصلاحات به انضمام، بخشنامه ها، آیین نامه های مربوطه، آرای هیأت عمومی شورای عالی مالیاتی و آرای دیوان عدالت اداری را به طور کامل و جامع تدوین شده است، که ارزش این کتاب را چند برابر نموده است.

ویژگی‌های کتاب:

 • گردآوری و تدوین متن صحیح و منقح شده قانون مالیات‌های مستقیم
 • اعمال آخرین اصلاحات و الحاقات
 • بیان بخشنامه ها، آیین نامه های مربوطه
 • ارائه آرای هیأت عمومی شورای عالی مالیاتی و آرای دیوان عدالت اداری

  مشخصات کتاب
  شابک9789648347852
  نویسنده

  سید یحیی موسوی

  زبانفارسی
  ناشرفردوسی
  جلدگالینگور
  قطعوزیری
  تعداد صفحه736
  سال انتشار1397

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب