دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب مصادیق رفتار خلاف شان وکالت

کتاب مصادیق رفتار خلاف شان وکالت | بلوط سفید
کتاب مصادیق رفتار خلاف شان وکالت
90,000 تومان

کتاب مصادیق رفتار خلاف شان وکالت

کتاب مصادیق رفتار خلاف شان وکالت

در قسمت نخست این کتاب(مقدمه) موضوع «شان وکالت در چند نگاه» مورد بحث قرار می‌گیرد؛ از جمله نگاه‌هایی که مردم، دولت، قوه قضاییه، وکلای دادگستری، کانون وکلای دادگستری، جوامع بین‌المللی و حقوق بشری به واژه شان وکالت دارند.

عبدالله سماوی و مرتضی شیخ‌الاسلامی، نویسندگان کتاب که به ترتیب از وکیلان پایه یک دادگستری و مدیر دفتر دادسرای نظامی هستند، در مقدمه، انگیزه تالیف این کتاب را چنین مطرح می‌کنند: «انتظاری که جامعه از وکلای دادگستری دارد، باعث شده است توجه خاص به اعمال و رفتار همکاران بیش از سایر مشاغل باشد.... در کتاب حاضر سعی شده، موضوعات به روز شده، از تخلف انتظامی «شان وکالت» تقدیم همکاران شود و فقط قصد اطلاع‌رسانی داشته به نوعی که همکاران محترم در همه حال مراقب اعمال و رفتار و کردار خود باشند. البته هرگز موافق این گونه تفسیر موسع از قوانین نیستیم و همچنین موافق این گونه قانون‌نویسی به صورت کلی نیز نمی‌باشیم.»

«محکومیت کیفری وکیل دادگستری»، «عدم توجه به حقوق موکل»، «نظر هیات عمومی دادگاه انتظامی وکلا راجع به موضوع»، «شرط اخد نتیجه توسط وکیل»، «انجام وکالت از طریق واسطه»، «افشای اسرار موکل»، «تناقضات در لوایح دفاعی وکیل مشتکی عنه»، «برائت قطعی وکیل از اتهام افترا در مرجع قضایی»، «عدم تجدید نظرخواهی» مباحث مطرح‌شده در قسمت کلیات این کتاب را تشکیل می‌دهند.

  مشخصات کتاب
  شابک9786001143469
  نویسنده

  عبدالله سمامی

  مرتضی شیخ الاسلامی

  زبانفارسی
  ناشرخرسندی
  جلدشومیز
  قطعوزیری
  تعداد صفحه120
  سال انتشار1392

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب