دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب مقدمه ای بر حقوق مالکیت معنوی

کتاب مقدمه ای بر حقوق مالکیت معنوی | بلوط سفید
کتاب مقدمه ای بر حقوق مالکیت معنوی
130,000 تومان

کتاب مقدمه ای بر حقوق مالکیت معنوی

کتاب مقدمه ای بر حقوق مالکیت معنوی

این کتاب در فصول زیر تدوین گردیده است:

 • کلیات
 • مصادیق حقوق مالکیت صنعتی
 • حقوق مالکیت ادبی و هنری
 • اجرا و نظام حل اختلاف در حوزه حقوق مالکیت معنوی

در فصل اوّل كه تحت عنوان كلیات است، مواردى از قبيل تعاريف، شاخه‌هاى حقوق مالكيت معنوى، سابقه تاريخى حقوق مالكيت معنوى، ماهيت حقوقى و فقهى مالكيت معنوى، اركان و وظايف سازمان جهانى مالكيت معنوى مورد بحث و بررسى قرار گرفته است.
در فصل دوم كتاب، مصاديق حقوق مالكيت صنعتى از قبيل اختراع، علائم تجارى و خدماتى، طرح‌هاى صنعتى، نشانه‌هاى جغرافيائى، اسرار تجارى، رقابت نامشروع با توجه به مفاد كنوانسيون‌هاى ماهوى از جمله كنوانسيون پاريس براى حمايت حقوق مالكيت صنعتى و موافقت‌ نامه جنبه‌هاى تجارى حقوق مالكيت معنوى (تريپس) و همچنين مجموعه قوانين و مقرّرات داخلى و طرح پيشنهادى سازمان ثبت اسناد و املاك كشور به مجلس شوراى اسلامى و رويه‌هاى قضائى مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته‌اند و در انتهاى هر قسمت نيز به‌طور خلاصه به معاهدات و كنوانسيون‌هاى مربوط اشاره شده است.
در فصل سوم كتاب حوزه‌هاى مختلف حقوق مالكيت ادبى و هنرى و حقوق جانبى با توجه به كنوانسيون‌هاى ماهوى مربوط از قبيل كنوانسيون برن، كنوانسيون روم و موافقت‌نامه تريپس، و همچنين قوانين و مقرّرات داخلى و پيش‌نويس لايحه حمايت از حقوق مالكيت ادبى و هنرى به‌طور خلاصه مورد بحث و بررسى قرار گرفته است و در انتهاى اين فصل نيز به كليه كنوانسيون‌هاى مربوط به حقوق مالكيت ادبى و هنرى و حقوق جانبى به‌طور خلاصه اشاره گرديده است.
بحث اجراء و نظام حل‌اختلاف در حوزه حقوق مالكيت معنوى موضوع فصل چهارم و پايانى اين كتاب است. در اين فصل موضوع‌هائى از قبيل اعتراض، راه‌هاى جبران كيفرى و مدنى، اقدامات موقتى و مرزى، نظام حل اختلاف در سازمان جهانى مالكيت معنوى و نظام حل اختلاف در سازمان جهانى تجارت به‌طور خلاصه مورد بررسى قرار گرفته است.

  مشخصات کتاب
  شابک9789645110060
  نویسنده

  سید حسن میر حسینی

  زبانفارسی
  ناشرمیزان
  جلدسلفون
  قطعوزیری
  تعداد صفحه336
  سال انتشار1401

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب