دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب منشور سازمان ملل متحد

کتاب منشور سازمان ملل متحد | بلوط سفید
کتاب منشور سازمان ملل متحد
120,000 تومان

کتاب منشور سازمان ملل متحد

کتاب منشور سازمان ملل متحد

سازمان ملل متحد سازمانی بین‌المللی است که در سال 1945 میلادی تأسیس و جایگزین جامعه ملل شد. این سازمان توسط 51 کشور تأسیس و در سال 2011 میلادی، 193 کشور عضو داشته‌است. اعضای آن تقریباً شامل همه کشورهای مستقلی می‌شود که از نظر بین‌المللی به رسمیت شناخته شده‌اند. فقط واتیکان، که عضویت در سازمان را نپذیرفته‌است و چین ملی (تایوان) که عضویتش بعد از عضویت جمهوری خلق چین لغو شد، در سازمان ملل متحد عضو نیستند.
مقر سازمان ملل متحد در نیویورک است و کشورهای عضو و موسسات وابسته در طول هر سال با تشکیل جلسات منظم در مورد امور بین‌الملل و امور اجرایی مربوط به آنها تصمیم‌گیری می‌کنند.
منشور ملل متحد سّندی است که هدف‌ها و سازمان و نحوه کار سازمان ملل متحد و نهادهای وابسته به آن را تعیین می‌کند. این سند در حکم اساسنامه سازمان ملل است.
متن منشور ملل متحد در 26 ژوئن 1945 در سانفرانسیسکو در پایان کنفرانس ملل متحد به امضای 51 کشور رسید و در 24 اکتبر 1945 لازم‌الاجرا شد. امروزه 191 کشور آن را امضا کرده‌اند و رعایت مفاد آن برای همه اعضای سازمان ملل متحد الزامی است. در متن منشور صریحاً تأکید شده که مفاد منشور بر هر قرارداد بین‌المللی دیگری مقدم است.
در این کتاب، متن انگلیسی منشور نیز درج شده است و بعد از هر ماده بلافاصله ترجمه فارسی آن آورده شده است که برای ترجمه تطبیقی و شناخت واژگان و ترجمه صحیح بسیار راهگشا و مفید می باشد.
همچنین پس از منشور، ترجمه اساسنامه دیوان بین المللی کیفری و ترجمه دقیق اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز آمده است. در انتها نیز عهدنامه 1969 وین - اتریش جهت مطالعه دوستداران این حوزه حقوق درج شده است.

  مشخصات کتاب
  شابک9786003462045
  نویسنده

  دپارتمان حقوق انتشارات کتاب آوا

  زبانفارسی
  ناشرکتاب آوا
  جلدسلفون
  قطعجیبی
  تعداد صفحه256
  سال انتشار1401

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب