دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب هنر خوب زندگی کردن

کتاب هنر خوب زندگی کردن | بلوط سفید
کتاب هنر خوب زندگی کردن
215,000 تومان

کتاب هنر خوب زندگی کردن

کتاب هنر خوب زندگی کردن

کتاب هنر خوب زندگی کردن اثری از رولف دوبلی نویسنده‌ی سوئیسی است. دوبلی در این کتاب ۵۲ ابزار مهم ذهنی را معرفی کرده است تا مخاطبانش به کمک آن‌ها بتوانند بر برخی مشکلات خود، که غالبا منشأ ذهنی دارند، غلبه کرده و کیفیت زندگی‌شان را به‌طوری چشمگیر ارتقا بخشند. این کتاب را عادل فردوسی‌پور، بهزاد توکلی و علی شهروز ستوده با زبانی روان، به فارسی برگردانده‌اند.
کتاب هنر خوب زندگی کردن نوشته‌ی رولف دوبلی، نویسنده‌ی محبوب کتاب‌های توسعه‌ی فردی است. دوبلی در این کتاب می‌کوشد به سوالاتی نظیر چگونه خوب زندگی کنیم؟ اصلا زندگی خوب به چه معناست و عواملی مثل پول چه‌قدر تضمین‌کننده‌ی یک زندگی خوب است؟ و انگاره‌هایی مانند سرنوشت چه نقشی در زندگی و کیفیت آن‌ دارند؟ پاسخ دهد. دوبلی که فلسفه خوانده و آشنایی گسترده‌ای با عرصه‌های گوناگون اندیشه دارد، با زبانی ساده در قالب کتاب هنر خوب زندگی کردن به این پرسش‌ها پاسخ داده است.

پرسش از خوب زندگی کردن و چگونگی آن قدمتی بسیار کهن دارد. در گستره‌ی تاریخ اندیشمندن و فلاسفه کوشیدند برای این سوال اساسی، پاسخی درخور بیابند. دوبلی این سوال کهن‌سال را به امروز آورده و براساس نیاز مردمان امروزی به آن‌ پاسخ داده است. او با نگاه به آثار دوران باستان و مطالعه‌ی عمیق تحقیقات به‌روز، در ۵۲ فصل کتاب، ۵۲ ابزار عملی برای یک زندگی بهتر را در اختیار خوانندگان قرار داده است. هدف او نه واکاوی فلسفی مسئله یا تحلیل روانشناختی آن است، بلکه با استفاده از همین منابع معرفتی، با زبانی ساده، راهکارهایی کاملا عملی ارائه داده است تا عموم مردم با هر سلیقه و هر سطح تحصیل، بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. از این‌رو دوبلی این کتاب را به‌درستی یک «جعبه ابزار» نامیده است. هنر خوب زندگی کردن در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و استقبالی گسترده برانگیخت.

«رولف دوبلی قلمی رسا، هوشمند و متقاعدکننده دارد» ـ گرهارد شرودر، صدراعظم سابق آلمان

«رولف دوبلی این استعداد را دارد که بهترین ایده‏‏های دنیا را دست‌چین کند. همانند کتاب هنر شفاف اندیشیدن، در هنر خوب زندگی کردن نیز چنین کرده است» - جاناتان هایت، نویسنده‏ی کتاب ذهن درست‏کار، پُرفروش‏ترین کتاب نیویورک تایمز

«دوبلی با شوخ‏طبعی، ظرافت و نکته‏بینی، هنر و علم را در مسیر رسیدن به عقلانیت با يكديگر همراه می‏كند» ـ جاشوا گرین، استاد روانشناسی دانشگاه هاروارد


بخشی از کتاب:

باید می‌دانستم. کمی قبل از خروجیِ بزرگراه در برن، یک دوربین خاکستری ثبت تخلف وجود دارد که در انتظار راننده‌های بی‌خبر است. سال‌هاست که آن دوربین همان جاست. نمی‌دانم چه در ذهنم می‌گذشت. نور فلاش دوربین، من را از فکروخیال پراند و با یک نگاه سریع به سرعت‌سنج فهمیدم که ترسم به حقیقت تبدیل شده. سرعتم حداقل ۱۵ کیلومتر بر ساعت بیشتر ازحد مجاز بود و هیچ ماشین دیگری هم در جلو یا اطرافم نبود؛ هیچ‌کس نبود که بتوانم فلاش را به گردنش بیندازم.

روز بعد در زوریخ از دور دیدم که یک مأمور پلیس، یک برگهٔ جریمه را زیر برف‌پاک‌کن ماشینم گذاشت. بله، در جای ممنوع پارک کرده بودم. تمام جاپارک‌ها پُر بودند، عجله داشتم و پیدا کردن جاپارکِ قانونی در مرکز زوریخ مثل پیدا کردن یک صندلی تاشو برای آفتاب گرفتن در قطب جنوب است. برای یک لحظه می‌خواستم بروم و برایش توضیح بدهم. خودم را مقابل آن مأمور تصور کردم. درحالی‌که نفس‌نفس می‌زنم و موهایم به‌هم ریخته، سعی می‌کنم که او را متقاعد کنم که وضعیتم را درک کند، اما بی‌خیالش شدم. سال‌ها کسب تجربه به من یاد داده که چنین کارهایی تنها باعث می‌شود احساس حماقت کنید، حقیر به نظر بیایید و آخرسر آرامش‌تان را هم از دست بدهید.

پیش‌تر برگه‌های جریمهٔ پارک ممنوع برآشفته‌ام می‌کردند، اما این روزها بالبخند آن‌ها را پرداخت‌شان می‌کنم. هزینه‌اش را از یک حساب بانکی می‌پردازم که برای کمک‌های مالی در نظر گرفته‌ام. هر سال ده هزار فرانک برای کارهای خیر کنار می‌گذارم و جریمه‌هایم را هم از همان محل می‌پردازم. در دنیای روان‌شناسی این ترفند ساده به عنوان حسابداریِ ذهنی شناخته می‌شود. من این را از ریچارد تیلر، یکی از بنیان‌گذاران اقتصاد رفتاری، وام گرفته‌ام. حسابداری ذهنی یکی از مغالطه‌های منطقی کلاسیک به شمار می‌آید. مردم بسته به آن‌که پول را از کجا به دست آورده‌اند با آن رفتار متفاوتی دارند. به همین خاطر است که روی مبلغی که در خیابان پیدا می‌کنید، در مقایسه با پولی که برایش زحمت کشیده‌اید، کمتر حساسیت دارید و سریع‌تر و سهل‌انگارانه‌تر خرجش می‌کنید. مثال برگهٔ جریمهٔ پارک‌ممنوع نشان می‌دهد که چه‌طور می‌توانید از این مغالطهٔ منطقی به سود خودتان استفاده کنید. در واقع شما به خاطر آرامش ذهنی‌تان عمداً خودتان را فریب می‌دهید.

 

مشخصات کتاب
شابک9786002299628
نویسنده

رولف دوبلی

مترجم

علی شهروز

عادل فردوسی

پور بهزاد توکلی

زبانفارسی
ناشرچشمه
جلدشومیز
قطعرقعی
تعداد صفحه249
سال انتشار1402

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب