دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب پایه‌گذاران نثر جدید فارسی

کتاب پایه‌گذاران نثر جدید فارسی | بلوط سفید
کتاب پایه‌گذاران نثر جدید فارسی
 • موجودی: موجود
 • ناشر: انتشارات نی
 • کد کالا: 2110109
 • ISBN/شابک: 9789643127596
240,000 تومان

کتاب پایه‌گذاران نثر جدید فارسی

کتاب پایه‌گذاران نثر جدید فارسی

 • در میان کارهایی که در سال های اخیر در این زمینه، چه به زبان فارسی و چه به زبان‌های دیگر، پدید آمده، کوشش کامشاد در خور ادبیات ایران است. کامشاد سزاوار سپاس و ارج‌دانی است زیرا توانسته دوستانی در خارج برای ادبیات منثور فارسی فراهم آورد.  Mittellungen des Instituts fur Orientforsehung, vol. XIV, No. 2, 1968.
 • کتاب دکتر کامشاد که محتوی کتاب‌شناختی باارزشی است دانش‌پژوهان زبان فارسی را حتماً تشویق خواهد کرد بیش از پیش به این ادبیات توجه کنند. The Times Literary Suppliment, March 24, 1966.
 • دکتر کامشاد خدمت ارزنده‌ای انجام داده، چون بررسی او کاری است ابتکاری و پیشگام. این نخستین اثر مشروح به انگیسی درباره‌ی نثر جدید فارسی است و برای هم دانشجویان و هم مدرسان ادبیات تطبیقی جالب توجه و سودمند خواهد بود. Roman k. Singh, Studies in Short Fiction (USA), June, 1968.
 • اثری ممتاز و قابل اعتماد… تصویر چشم‌گیری از ادبیات جدید فارسی به دست می‌دهد. در نوشته‌ی آموزنده‌ی کامشاد خبرگان نیز اطلاعاتی تازه می‌یابند. خواندن این کتاب را صمیمانه توصیه می‌کنم. Jan Rypka, Orientalistische Literaturzeitung 64, Jahrgana 1969, No.3/4, Prague.
 • در میان نوشته‌های ایران‌شناسان شرق و غرب در زمینه‌ی نثرنویسی جدید فارسی، کتاب دکتر کامشاد… باشناختی درست از حیات اجتماعی، فرهنگی و ادبی ایران، شایان توجه کامل و ستایش ماست… این اثر (رساله‌ی دکترای نویسنده) در واقع نخستین بررسی جدی به قلم یک ایرانی در رشته‌ی ادبیات منثور معاصر کشورش است.Franciszek Machalski, Pneglad Orientalistyerny Cracow.

"پایه گذاران نثر جدید فارسی" اثری است گرانبها از دکتر "حسن کامشاد" که در دو بخش، نثر جدید فارسی را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. نویسنده در پیش گفتار اثر اشاره نموده که نوآوری در نثر نویسی ایران طی پنجاه سال اخیر که بازتابی از عمده ترین خصیصه های فرهنگ و اجتماع ایران نیز بوده است، آن چنان دچار پیشرفت شده که پرداختن به آن در قالب پژوهش، امری شایسته و ضروری است. لذا دکتر "حسن کامشاد" در کتاب "پایه گذاران نثر جدید فارسی" این وظیفه ی خطیر را بر عهده گرفته و ادبیاتی را مورد بررسی قرار می دهد که متاسفانه بیرون از مرزهایی که در آن آفریده شده، چندان شناخته نشده است. تحولات مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی، تقریبا بر آثار تمام داستان نویسان معاصر ایرانی تاثیر نهاده است؛ بنابراین بدیهی است که در این کتاب نیز به این شرایط سیاسی و و اجتماعی، علی الخصوص افزایش تعاملات با فرهنگ غرب و فرآیند گذار از نثر قدیم به نثر جدید فارسی توجه شود.
از قدیم ایران را به شعر و شاعری می شناخته اند و شعر همواره یکی از مهم ترین ابزار بیان ادبی در کشورمان به شمار می رفته است؛ اما به مرور نثر جای خود را در ادبیات ایران بیشتر پیدا کرد و با وجود اینکه آثار فاخر بسیاری از دیرباز در حوزه ی نثر فارسی وجود داشت، اما نثر جدید به شیوه ای نوین توانست به چیرگی ادبی دست پیدا کند و "دکتر حسن کامشاد" در کتاب پیش رو، برخی از مطرح ترین "پایه گذاران نثر جدید فارسی" را به همراه آثار برجسته و مهمی که توسط آن ها خلق شده، معرفی و تشریح می نماید.

  مشخصات کتاب
  شابک9789643127596
  نویسنده

  حسن کامشاد

  زبانفارسی
  ناشرنشر نی
  جلدشومیز
  قطعرقعی
  تعداد صفحه317
  سال انتشار1399

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب