دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب چهار میثاق کتاب خرد سرخپوستان تولتک

کتاب چهار میثاق کتاب خرد سرخپوستان تولتک | بلوط سفید
کتاب چهار میثاق کتاب خرد سرخپوستان تولتک
95,000 تومان

کتاب چهار میثاق کتاب خرد سرخپوستان تولتک

کتاب چهار میثاق کتاب خرد سرخپوستان تولتک

تصور کنید دکترتان به شما بگوید فقط یک هفته دیگر زنده هستید! چکار می‌کنید؟! یک راه این است که رنج بکشیم و غصه بخوریم چون قرار است به‌زودی بمیریم. انتخاب دیگر این است که سعی کنیم بر احساس ناامیدی‌مان غلبه کنیم و از ‏هر لحظه برای شاد بودن استفاده‌کنیم و کارهایی را بکنیم که همیشه دلم‌مان می‌خواست انجام‌بدهیم. اگر فقط یک هفته ‏دیگر زنده هستیم، پس بگذارید از زندگی لذت ببریم! ‏

کتاب چهار میثاق با الهام از اندیشه‌های قوم تولتک نوشته شده که هزاران سال پیش در جنوب مکزیکو روزگار می‌گذراندند و به خردمندی مشهور بودند و اندیشه‌هایشان در رود روزگاران، روان شد و به روزگاری رسید که ما امروز، سپری می‌کنیم.

نویسنده کتاب در یکی از روستاهای مکزیک و در زادبوم این اندیشه‌ها به دنیا آمد. در آغاز دهه هفتاد، یک شب هنگام رانندگی خوابش برد و تصادف کرد و ناگهان احساس کرد از جسم فیزیکی‌اش بیرون آمده‌است و این تجربه نزدیک به مرگ، زندگی او را عوض داد. پس از این تجربه بود که او به کاوش در خرد باستانی نیاکانش  علاقه پیدا کرد و در این کتاب کوشید هرچه از دانش و خرد تولتک‌ها آموخت، معرفی کند. آنچه دون میگوئل می‌خواهد بگوید این است که هریک از ما می‌توانیم باورهای منفی در زندگی شخصی خود را رها کنیم و سهمی در تبدیل این رویای دوزخی به رویای بهشتی داشته‌باشیم… او می‌خواهد آیندگان رویای سیاره زمین را تغییر دهند.

 مقدمه کتاب روایت انسانی است که در راه شناختن خود، دیگران را آینه تمام نمای خویش می‌سازد: من آینه دودی هستم، چون در همه شما به خویشتن نگریسته‌ام، اما اگر ما نمی‌توانیم خود را در دیگران بازشناسیم به‌دلیل وجود دود بین آینه‌هاست.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید میگوئل روئیز یک نشان افتخار از نیروی هوایی آمریکا دریافت کرد که این چهار میثاق روی آن حک شده‌بود: با کلام خود گناه نکنید، هیچ چیز را به خود نگیرید، تصورات باطل نکنید، همیشه بیشترین تلاش‌تان را بکنید.  

بخشی از کتاب:

هرآنچه اکنون در این لحظه مى‌بینید و مى‌شنوید، چیزى جز یک رویا نیست. شما در این لحظه دارید رویا مى‌بینید. شما در بیدارى دارید رویا مى‌بینید.

رویا دیدن فعالیت مهم و عمده ذهن است، و ذهن بیست و چهار ساعت در شبانه روز رویا مى‌بیند. ذهن رویا مى‌بیند هنگامى که مغز بیدار است، و همچنین هنگامى که مغز در خواب است. تفاوت در این است که وقتى مغز بیدار است، چهارچوبى مادى موجب مى‌شود که ما اشیا را به طریق خطى ادراک کنیم. وقتى به خواب مى‌رویم، دیگر چهارچوب نداریم و رویا تمایل به تغییر مداوم دارد.

موجودات بشرى تمام مدت رویا مى‌بینند. قبل از تولد ما، انسان‌هایى که پیش از ما مى‌زیستند رویایى بزرگ و برونى آفریدند که مى‌توانیم آن را رویاى جامعه یا رویاى سیاره زمین بنامیم. رویاى سیاره زمین، رویاى مشترک میلیاردها رویاى کوچک‌تر و شخصى است که با هم رویاى یک خانواده، رویاى یک جامعه، رویاى یک شهر، رویاى یک کشور و بالاخره رویایى را که همه بشریت را دربر مى‌گیرد، مى‌سازند. رویاى سیاره دربرگیرنده تمام قوانین اجتماعى، باورها، مقررات، مذاهب و فرهنگ‌هاى مختلف است که شامل چگونگى اداره حکومت‌ها، مدارس، وقایع اجتماعى و تعطیلات هم مى‌شود.

ما با توانایى رویا دیدن به دنیا مى‌آییم و انسان‌هایى که پیش از ما زیسته‌اند به ما مى‌آموزند که چگونه به شیوه جامعه رویا ببینیم. رویاى برونى بشر تعداد بى‌شمارى قاعده دارد، و هنگامى که فردى متولد مى‌شود، ما توجه او را جلب مى‌کنیم و این قواعد را وارد ذهنش مى‌سازیم. رویاى برونى از پدر و مادر، مدارس و مذهب استفاده مى‌کند تا به ما بیاموزد که چگونه رویا ببینیم.

مشخصات کتاب
شابک9789647390958
نویسنده

دون میگوئل روئیز

مترجم

دل آرا قهرمان

زبانفارسی
ناشرذهن آویز
جلدشومیز
قطعرقعی
تعداد صفحه114
سال انتشار1393

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب