دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب حدیث حلقه خوبان؛ شرح دعای مکارم الاخلاق امام سجاد

کتاب حدیث حلقه خوبان | بلوط سفید
جدید
کتاب حدیث حلقه خوبان؛ شرح دعای مکارم الاخلاق امام سجاد
  • موجودی: موجود
  • ناشر: انتشارات طه
  • کد کالا: 7150217
  • ISBN/شابک: 9786227260328
315,000 تومان

کتاب حدیث حلقه خوبان؛ شرح دعای مکارم الاخلاق امام سجاد

دعای مکارم الاخلاق یا دعای بیستم کتاب شریف «صحیفه سجادیه»، از دعاهای ماثور و زیبای امام سجاد (ع) است. دعاهای ماثور به ادعیه‌ای می‌گویند که از زبان معصوم (ع) صادر شده باشد. حضرت سیدالساجدین در این دعا برای کسب اخلاق نیک و انجام کارهای پسندیده و همچنین دوری از رذائل اخلاقی از خداوند درخواست یاری فرموده است. درخواست‌ها در این دعا شامل اخلاقیات در دو محور اخلاق فردی و اجتماعی است. این امام همام همچنین در این دعا به موانع رشد انسان و راه‌های نجات او از شر القائات شیطان اشاره کرده است.
اما «حدیث حلقه خوبان» سی بخش دارد که با عنوان فراز مشخص شده‌اند. سرفصل‌های فراز اول تا دهم کتاب به ترتیب از این قرار است: «درخواست کامل‌ترین ایمان و برترین یقین و بهترین نیت و عمل»، «درخواست نیت کامل و وافر، صحت یقین و اصلاح فسادها»، «درخواست رفع موانع و کسب عوامل و پیشگیری از آسیب‌ها»، «درخواست بزرگی و عزت نزد مردم به شرط کوچکی و حقارت نزد خود»، «درخواست پایداری در هدایت، حق، نیت رشد و طول عمر در طاعت خدا»، «درخواست اصلاح عیب‌ها و تکمیل نقص‌ها»، «درخواست توانایی و پیروزی بر دشمنان و مکاران و تهدیدگران»، «درخواست همه نیکی‌ها دربرابر همه بدی‌ها» و «درخواست آراستگی به زیورهای گوناگون صالحان و پرهیزکاران»

دعای مکارم الاخلاق که حقیقتا هر فقره و جمله از آن یک معرفت بزرگ است، برای انسان مومن یک درس زندگی است. جا دارد کسانی که اهل مطالعه و تدبر یا اهل دعا و تضرع هستند با دعای مکارم الاخلاق انس بگیرند و آشنا شوند.

مشخصات کتاب
شابک9786227260328
نویسنده

امیر شیرزاد

زبانفارسی
ناشرطه
جلدشومیز
قطعرقعی
تعداد صفحه352
سال انتشار1400

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب