دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب درس گفتارهای حامد الگار

کتاب درس گفتارهای حامد الگار | بلوط سفید
جدید
کتاب درس گفتارهای حامد الگار
  • موجودی: موجود
  • ناشر: انتشارات طه
  • کد کالا: 7150225
  • ISBN/شابک: 9789647019545
105,000 تومان

کتاب درس گفتارهای حامد الگار

حامد الگار (به انگلیسی: Hamid Algar) استاد مطالعات اسلامی و زبان فارسی در دانشگاه دانشگاه کالیفرنیا، برکلی می باشد. زمینه تخصصی الگار تاریخ تشیع در ایران (مخصوصاً قرن های ۱۹ و ۲۰ میلادی) و تصوف (مخصوصاً نقشبندیه و پیشرفت آن در آسیای میانه، هندوستان، کردستان، ترکیه و بالکان) می باشد. الگار مدرک لیسانس و دکترایش را از دانشگاه کمبریج گرفته و از دانشگاه تهران دکترای افتخاری دریافت کرده است. او بیش از صد مقاله در دانشنامه ایرانیکا تألیف کرده است.

الگار که متولد انگلیس بوده بعدها به دین اسلام و سپس به مذهب تشیع گرویده است. وی همچنین آثاری از متفکران سیاسی معاصر شیعه را به انگلیسی ترجمه کرد از جمله کتاب ولایت فقیه اثر سید روح الله خمینی و آثاری از دکتر علی شریعتی، آیت الله مرتضی مطهری، سید محمود طالقانی. نوشته های او به زبان های مختلف دنیا ترجمه و منتشر شده است

اثر حاضر، ترجمه سه کتاب از حامد الگار با عناوین "حضرت عیسی علیه السلام در قرآن : شرح و توضیح واقعیت آن حضرت در قرآن " ،"Jesus in the Quranدر آیین تصوف : اصول تصوف و عمل به آنها:... "Sufismو "لاسنت : جنبه های واجب و در خور پیروی آن ... "The sunnaمی باشد.

مشخصات کتاب
شابک9789647019545
نویسنده

حامد الگار

مترجم

اسحاق اکبریان

زبانفارسی
ناشرطه
جلدشومیز
قطعرقعی
تعداد صفحه120
سال انتشار1383

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب