دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب روان شناسی دین از دیدگاه ویلیام جیمز

کتاب روان شناسی دین از دیدگاه ویلیام جیمز | بلوط سفید
ناموجود
کتاب روان شناسی دین از دیدگاه ویلیام جیمز
45,000 تومان

کتاب روان شناسی دین از دیدگاه ویلیام جیمز

کتاب روان شناسی دین از دیدگاه ویلیام جیمز

کتاب «روان شناسی دین از دیدگاه ویلیام جیمز» با بیان تأثیر عوامل گوناگون در تجربه دینی، به بررسی پدیده دینداری از منظر روان شناختی پرداخته است. در مقدمه این کتاب، تعریف، تاریخچه و اهمیت روان شناسی دین ارزیابی شده و گزارشی از زندگی نامه، آثار، مبانی فکری و روش شناسی ویلیام جیمز ارائه شده است.

کتاب حاضر در پنج فصل با عناوینی چون؛ چیستی دین و دینداری، خاستگاه دین و منشأ دینداری، در باب ایمان، تجربه دینی و سرانجام آثار دینداری، محورهای اساسی روان شناسی دین را از دیدگاه جیمز عنوان کرده است. از ویژگی های این تحقیق گزارش، تحلیل و نقد آرای ویلیام جیمز در موضوعات یاد شده است.

از برخی مسائل مطرح شده در این اثر می توان واژه شناسی دین، تعریف دین و حیات دینی، بررسی نظریه های گوناگون درباره منشأ دینداری، جایگاه ضمیر نیمه هوشیار و مناطق زیر آستانه ای در خاستگاه دین، بررسی نظریه اراده معطوف به باور در تحلیل ایمان، چیستی، داوری میان جیمز و استیس درخصوص توصیف ناپذیری تجربه دینی، تأثیر داروهای روان گردان در تجربه دینی و نردبان عرفان از دیدگاه جیمز را نام برد.

در بخشی از معرفی این اثر آمده است: به تعبیر ویلیام جیمز «در بهترین حالات هیچ کس نمی تواند بر دست و دلبازی های قدیسان سبقت گیرد، رفیع ترین پروازهای مهرورزی، فداکاری، توکل، شکیبایی و شجاعت که در آن ها بال های انسانیت دامنه خود را گسترده است، برای آرمان های دینی است...».

<

مشخصات کتاب
شابک9647788770
نویسنده

مسعود آذربایجانی

زبانفارسی
ناشرمرکز پژوهشگاه حوزه و دانشگاه
جلدشومیز
قطعوزیری
تعداد صفحه328
سال انتشار1390

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب