دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب سیری در حاکمیت 1 - حقوق طبیعی قراردادگرایی و حاکمیت

کتاب سیری در حاکمیت 1 - حقوق طبیعی قراردادگرایی و حاکمیت | بلوط سفید
کتاب سیری در حاکمیت 1 - حقوق طبیعی قراردادگرایی و حاکمیت
4,200 تومان

کتاب سیری در حاکمیت 1 - حقوق طبیعی قراردادگرایی و حاکمیت

کتاب سیری در حاکمیت 1 - حقوق طبیعی قراردادگرایی و حاکمیت

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به عنوان منبع درس های «اندیشه سیاسی در اسلام»، «مبانی اندیشه سیاسی در اسلام»، «سیاست و حکومت در اسلام» و «نظام سیاسی و دولت در اسلام» تدوین شده است.

حاکمیت، از عمده ترین عناصر یک جامعه سیاسی است که با همه ابعاد زندگی اعضای آن رابطه نزدیک دارد و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. حاکمیت، منشأ قانون حاکم بر جامعه است و خود، ثمره بینش ها، ارزش ها دین و اخلاق جامعه بوده، براساس آنها نمود پیدا می کند. از این رو، هر دین یا مکتبی، متناسب با جهان بینی خود، نوع خاصی از حاکمیت را ایجاد خواهد کرد. در یک نگاه کلی، حاکمیت های موجود در سطح جهان و در طول تاریخ را می توان بر سه نوع: طبیعی، قراردادی و دینی تقسیم کرد که از مکتب های حقوق طبیعی یا قراردادگرا و یا ادیان و متناسب با آموزش های آنها، به شکل های خاصی نمود پیدا کرده اند. اسلام نیز که دین فراگیر و آیین زندگی اجتماعی است، بر نوع خاصی از حاکمیت تأکید می کند که شناخت آن برای مسلمانان ضروری می نماید.

در این اثر با نگاهی تحلیلی، مقایسه ای و انتقادی به انواع حاکمیت ها، حاکمیت اسلامی، ویژگی ها و امتیازات آن تبیین دقیق تری شده است.

  مشخصات کتاب
  شابک9786005486230
  نویسنده

  محمدحسین اسکندری

  زبانفارسی
  ناشرمرکز پژوهشگاه حوزه و دانشگاه
  جلدشومیز
  قطعوزیری
  تعداد صفحه272
  سال انتشار1391

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب