دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب شرح روان آیین دادرسی مدنی

کتاب شرح روان آیین دادرسی مدنی | بلوط سفید
ناموجود
کتاب شرح روان آیین دادرسی مدنی
550,000 تومان

کتاب شرح روان آیین دادرسی مدنی

کتاب شرح روان آیین دادرسی مدنی

آیین دادرسی مدنی مجموعه قواعدی است که ناظر بر فرایند رسیدگی به دعوی می‌باشد و ازین جهت فهم آن نه تنها در آزمون های حقوقی بلکه در حرفه وکالت نیز بسیار موثر است . ازین رو، مطالعه منبعی که آیین دادرسی مدنی را واضح و روشن توضیح دهد دغدغه ذهنی بسیاری از حقوق خوانان است.
"شرح روان آیین دادرسی مدنی" تالیف دکتر مهدی شکری کتابیست که تا حد ممکن سعی کرده مباحث آیین دادرسی مدنی را با زبانی بسیار ساده و روان توضیح دهد به نحوی که برای ضعیف ترین پایه های علمی نیز موثر و مفید واقع گردد.برای نگارش این کتاب از مثال های متعددی استفاده شده و حتی برای درک بهتر برخی از مطالب کتاب ، نویسنده سعی کرده چندین مثال متفاوت بزند. این روند تا آنجایی پیش رفته که مولف در مقدمه کتابش ادعا می‌کند که بیش از هزار مثال در این کتاب بکار رفته و همچنین هیچ پاراگراف و هیچ سرفصلی بدون مثال نمانده. از ویژگی های دیگر این کتاب می‌توان به جمع بندی هایی که در پایان هر سرفصل آمده اشاره کرد. این جمع بندی ها باعث شده که محتوای یادگرفته شده در حین مطالعه هر مبحث ، بصورت یکجا و نموداری تثبیت شود. در این کتاب شیوه بیان مطالب آن به صورت موضوعی و به ترتیب مباحث قانون آیین دادرسی مدنی است. همچنین نویسنده در موارد اختلافی یا سکوت قانون گذار ، از نظرات آزمونی پیروی کرده و شرح آن را در پاورقی توضیح داده.
یکی دیگر از خصوصیات منحصر به فرد کتاب این است که نویسنده کوشیده تا برخی از موضوعات کتاب را که قابل مقایسه با قوانین خاص بوده ، بصورت تطبیقی توضیح و تشریح نماید . برای مثال بعد از توضیح نهاد دستور موقت  در قانون آیین دادرسی مدنی ، آن را با قانون دیوان عدالت اداری ، قانون حمایت خانواده و قانون شوراهای حل اختلاف بررسی و مقایسه نموده.
بعنوان نتیجه گیری باید گفت مهم ترین و بارز ترین ویژگی این کتاب که آن را با سایر کتب متمایز می‌کند همان شیوه نگارش و قلم بسیار ساده آن است. در حال حاضر این کتاب قابل استفاده  برای تمامی داوطلبین و با هر سطح علمی برای آزمون های وکالت ، قضاوت ، کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشد.

ویژگی های کتاب:

  • شیوه نگارش ساده و روان جهت تسهیل یادگیری ، مناسب برای تمامی پایه های علمی
  • استفاده از نمودار های جمع بندی پایان هر فصل
  • بیان مثال های کاربردی و متعدد
  • مقایسه تطبیقی برخی موضوعات کتاب با قوانین خاص
  • اشاره به موارد اختلافی و پیروی از نظرات پذیرفته شده آزمونی

مشخصات کتاب
شابک9786229817810
نویسنده

مهدی شکری

زبانفارسی
ناشردادستان
جلدگالینگور
قطعوزیری
تعداد صفحه768
سال انتشار1402

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب