دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب طعم شیرین خدا 7 - ذکر است کسی که اهل شکر است

کتاب طعم شیرین خدا 7 - ذکر است کسی که اهل شکر است | بلوط سفید
کتاب طعم شیرین خدا 7 - ذکر است کسی که اهل شکر است
85,000 تومان

کتاب طعم شیرین خدا 7 - ذکر است کسی که اهل شکر است

کتاب طعم شیرین خدا 7 - ذکر است کسی که اهل شکر است

این مجموعه (طعم شیرین خدا) بنا داره با تکیه به آیات قشنگ قرآن و حدیثای پر از نور اهل بیت علیهم السلام خدا رو معرفی کنه و از معرّفی خدا به معرفی ابعاد مختلف دین هم برسه. کتاب هفتم این مجموعه که الآن تو دست شماست، در بارۀ اهمیّت تشکر از واسطۀ نعمت و رابطۀ اون با شکر خدا حرف می‌زنه. تو این کتاب مطالب مهمّی رو در بارۀ شکر عملی و رابطۀ قناعت و شکر خدا می‌خونید.

از یه طرف، قرآن در بارۀ راه به دست آوردن آرامش می‌گه: «ألا بِذِکرِ اللهِ تَطمَئِنُّ القُلوبُ؛ آگاه باشید که دل‏ها تنها به یاد خدا آرام مى‏گیرند». از یه طرف دیگه، تو حدیث داریم که حواریون به عیسی؟ع؟ گفتن: «ای روح خدا! با چه کسی نشست و برخاست کنیم؟» عیسی؟ع؟ فرمود: «با کسی که دیدنش شما را به یاد خدا می‌اندازد و سخن گفتنش بر علم شما می‌افزاید و رفتارش شما را به آخرت ترغیب می‌کند».
همۀ ما با شنیدن این حدیث، این معنا رو می‌فهمیم که باید با کسی نشست و برخاست کنیم که این ویژگیا رو داشته باشه؛ ولی حواسمون باشه که توی این حدیث، یه پیام ویژه وجود داره. اون پیام، اینه که: ما وقتی همنشین خوبی برا اطرافیامون هستیم که دیدن ما اونا رو یاد خدا بندازه. اگه به پیام حدیث توجّه کنیم، تحول بزرگی تو رفتار و گفتارمون ایجاد می‌شه.
وقتی دیدن ما دیگران رو یاد خدا بندازه، ما «ذکر خدا» می‌شیم. اون وقته که طبق آیه «ألا بِذِکرِ اللَّهِ تَطمَئِنُّ القُلوبُ» نشست و برخاست با ما مایه آرامش دیگران می‌شه. ما باید مصداق «ذکر» بشیم تا مایه آرامش دیگران باشیم.

مشخصات کتاب
شابک9786008031598
نویسنده

محسن عباسی ولدی

زبانفارسی
ناشرآیین فطرت
جلدشومیز
قطعرقعی
تعداد صفحه203
سال انتشار1400

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب