دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب فاطمه علی است

کتاب فاطمه علی است | بلوط سفید
جدید
کتاب فاطمه علی است
80,000 تومان

کتاب فاطمه علی است

کتاب فاطمه علی است، مجموعه داستان‌های کوتاهی از سبک زندگی امام علی و حضرت زهرا را شامل می‌شود. داستان‌های این کتاب در چهار فصل تنظیم شده است. فصل اول «تولد دو نور» به داستان ولادت و بالندگی آن دو معصوم می‌پردازد. در فصل دوم به نام «پیوند دو دریا» ماجراهای شورانگیز وصلت آن دو نور را می‌خوانیم. در سومین فصل که «داستان زندگی» نام دارد کاممان با داستانک‌هایی از زندگی و سلوک آن دو چراغ هدایت شیرین می‌شود. فصل آخر حین و بعد از شهادت مظلومانه حضرت زهرا را روایت می‌کند و «در فراق یار» نام دارد.ار گیرد و حتی او را به سمت تکامل سوق دهد.

آنچه خیلی از ما لابه‌لای تاریخ پرفراز و نشیب زندگی اهل‌بیت دنبالش می‌گردیم، همین است که بدانیم، امامان ما در خانه و کاشانه خود چگونه زندگی می‌کردند. در زندگی امیرمؤمنان و حضرت زهرا چه می‌گذشته که نامشان این‌گونه در تاریخ جلوه‌گر است.

برشی از کتاب فاطمه علی است:
درس زندگی

خانه‌اش کوچک بود، اما پر از رونق و برکت. گاهی که همسرش در منزل نبود، خانه زهرا(س) محل نشست‌ها و مرکز گفتمان دین و زندگی می‌شد. با جمعی از زنان مدینه به گفت‌وگو می‌نشست. می‌آمدند تا از دختر پیامبر خرد و دانش زندگی بیاموزند. بعد از پرسش‌ها و پاسخ‌های فراوان همه سراپا گوش بودند. فاطمه(س) برای آن‌ها درسی می‌گفت که عمری در خانه با همسرش تمرین کرده بود: «بهترین شما کسی است که در رفتار با مردم نرم‌خوتر و مهربان‌تر باشد و ارزشمندترین شما کسی است که با همسر خود مهربان و بخشنده باشد.»

پاداش رسالت

«بگو هیچ اجر و پاداشی برای ابلاغ رسالتم نمی‌خواهم، مگر دوست‌داشتن و نیکی به نزدیکانم.»

معنای آیه روشن بود: نیکی به خاندان و نزدیکان خاتم پیامبران.

با این حال بارها آمدند و از رسول خدا پرسیدند: «نزدیکان شما که محبت آن‌ها بر ما واجب است، چه کسانی هستند؟» در پاسخ می‌فرمود: «علی و فاطمه و فرزندان فاطمه» و گاه این کلام را سه بار تکرار می‌کرد.

مشخصات کتاب
شابک9789649734972
نویسنده

علی قهرمانی

زبانفارسی
ناشرجمکران
جلدشومیز
قطعجیبی
تعداد صفحه192
سال انتشار1402

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب