دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب فتنه تغلب

کتاب فتنه تغلب | بلوط سفید
کتاب فتنه تغلب
210,000 تومان

کتاب فتنه تغلب

کتاب فتنه تغلب

روایتهایی از متن و فرامتن فتنه‌ی 88

«فتنه تغلب» شامل برخی سخنان منتشر نشده‌ رهبر انقلاب است؛ از جمله در طلیعه کتاب که دیدگاهی کلان به موقعیت نظام اسلامی در برابر نظام سلطه عرضه می‌کند. همچنین روایت‌هایی از برخی سخنان و کنشهای ایشان را در بر می‌گیرد که دیگران آنها را بیان نموده‌اند؛ از جمله حجت الاسلام حمید پارسانیا شرحی از جلسه‌ صمیمانه و گفت و گوهای صریح تعدادی از فضلای حوزه‌ علمیه با رهبر انقلاب در اواخر تیرماه ۸۸ را ارائه نموده است.
علاوه بر این دو مصاحبه، کتاب حاوی بخشی از خاطرات منتشرنشده‌ دکتر علی آقامحمدی است که همراه با گروهی از دوستانش -که همگی مورد اعتماد مهندس موسوی بوده‌اند- در دو مقطع از سال ۸۸ به رایزنی برای رفع ابهامات و حل مناقشات پرداخته است؛ روندی که هم مورد توافق ارکان نظام مانند رهبر انقلاب و شورای نگهبان و هم مورد حمایت کسانی همچون مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی بوده است.
آقایان محسنی اژه‌ای و سیدمهدی خاموشی نیز که گفت‌وگوهایی نزدیک و فشرده در چند برهه از سال ۸۸ با نامزدهای انتخابات داشتند، مذاکرات خود را در این کتاب تشریح نموده‌اند. روایت مذاکرات این دو تن که از دو موضع مختلف با سران معترض انجام شده، هم نشانگر زاویه‌ دید آقایان موسوی و کروبی و هم نشانگر ریشه های تردیدها و تصمیم های ایشان است.
بازخوانی زمینه‌ها و پیامدهای خطبه‌ی ۲۹ خرداد ۸۸ و روایت‌هایی از چند گفت‌وگوی رودرروی رهبر انقلاب اسلامی با برخی منتقدان عملکرد نظام در جریان فتنه‌ی ۸۸، بخش‌های دیگری از این کتاب به قلم آقایان مصطفی غفاری و حسین شهسواری است.
بخش پیوست «فتنه تغلب» شامل پنج خرده روایت است که بیانات و مواضع رهبر انقلاب اسلامی درباره‌ این موضوع را از یکم فروردین ۱۳۸۸ تاکنون تلخیص و تنظیم نموده و می‌تواند راهنمایی برای علاقه مندان به فهم دقیقتر منظومه‌ فکری و عملکردی آیت الله خامنه ای درباره‌ی فتنه باشد.
اما یکی از مهم‌ترین بخش‌های این کتاب، بازنشر متن کامل نشست رهبر معظم انقلاب با نمایندگان ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ است که این روزها برخی رسانه‌ها آن را -که احتمالاً از نسخه‌ پیش‌نویس کتاب برداشت شده- منتشر نموده‌اند. این موضوع با واکنش دستپاچه‌ رسانه‌های بیگانه و حامی فتنه مواجه شد. آنها نه فقط به تفسیر بلکه به روایت متن و حاشیه‌ آن به زعم خود پرداختند؛ درحالی‌که با فرض صحت، هیچ کدام نفی‌کننده‌ آنچه از مضامین صریح این دیدار منتشر شده، نیست.

مشخصات کتاب
شابک9786229997703
نویسنده

مصطفی غفاری

زبانفارسی
ناشرانقلاب اسلامی
جلدشومیز
قطعرقعی
تعداد صفحه640
سال انتشار1400

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب