دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب مسیح اسلام : داستان هایی از فضائل امام علی در منابع اهل سنت

کتاب مسیح اسلام | بلوط سفید
جدید
کتاب مسیح اسلام : داستان هایی از فضائل امام علی در منابع اهل سنت
80,000 تومان

کتاب مسیح اسلام : داستان هایی از فضائل امام علی در منابع اهل سنت

کتاب مسیح اسلام به خرده روایت های داستانی مربوط به دوران صدر اسلام می پردازد؛ به دوران محمد و علی. زمانی که علی سیزده ساله به عنوان جانشین محمد نبی انتخاب می شود و بیست سال بعد در غدیر خم و حج الوداع، نبی مکرم اسلام رسالتش را با خبر جانشینی آن حضرت تکمیل می کند. کتاب گام به گام در قالب روایات و داستانک و با بیانی ساده و قابل فهم به بیان فضائل مولا علی در منابع اهل سنت می پردازد.

استفاده مناسب و متقن از منابع شیعه و سنی، رویکرد تقریبی و وحدت بخش حول محور امام علی و همچنین قلم تاریخی اما خوش خوان، وجه تمایز «مسیح اسلام» با سایر کتاب های در این موضوع است و کتاب را قابل تامل و خواندنی برای عموم محبان و عاشقان مولا می کند.

قوی ترین دلاور عرب بود؛ برابر با هزار مرد جنگی. خاطره پیروزی این قدر مرد تنها در «یلیل» او را در افسانه ها و مثل ها جاودان کرده بود. حالا ایستاده بود پیش روی سپاه اسلام و پس از چند نوبت رجز سرایی به کنایه فریاد می زد: «مگر به بهشت ایمان ندارید ؟! کسی از شما نیست که او را به بهشت بفرستم؟!… صدایم گرفت از بس رجز خواندم و مبارز طلبیدم.» ” هیبت و شهرت او در جنگاوری، سوغات ترس داشت و بیم مرگ. هربار که رجز می خواند، فقط علی عالی بود که پاسخش را می داد و برای مصافش از پیامبر اجازه می خواست. بار سوم اما رسول که می دانست کسی جرأت رویارویی با عمرو را ندارد، دیگر مانع على نشد.

 

مشخصات کتاب
شابک9789649737003
نویسنده

علی قهرمانی

زبانفارسی
ناشرجمکران
جلدسخت
قطعجیبی
تعداد صفحه199
سال انتشار1402

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب