دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب مطلع عشق

کتاب مطلع عشق | بلوط سفید
کتاب مطلع عشق
125,000 تومان

کتاب مطلع عشق

کتاب مطلع عشق

گزیده ای از رهنمودهای آیت الله سید علی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی به زوج‌های جوان

این کتاب، مجموعه ای است از پندها و نصایح مقام معظم رهبری به زوجهای جوانی که توفیق یافته اند پیوند زناشویی خود را با آهنگ کلام ایشان هماهنگ کنند و در آغاز زندگی از سرچشمه‌ فیض و حکمت آن عالم عارف بهره گیرند.به منظور بهره مندی همگان از این جاری زلال، موسسه‌ پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی مصمم گردید تا نسبت به تدوین و تنظیم، چاپ و انتشارِ سخنان معظم‌له در این‌گونه «مراسم» اقدام نماید، که این تصمیم با همت والای آقای محمدجواد حاج علی اکبری، عملی گردید و اینک آن مجموعه با عنوان «مطلع عشق» به نسل جوان و خواهندگان زندگی بانشاط تقدیم می‌گردد.

صفحاتی از کتاب


خانواده سالم، جامعه سالم

اگر در جامعه‌ای خانواده مستحکم شد و زن و شوهر حقوق یکدیگر را رعایت کردند و با هم اخلاق خوش داشته و سازگاری نمودند و با همکاری هم مشکلات را برطرف نموده و فرزندان را تربیت کردند، جامعه‌ای که این‌طور خانواده‌ها را داشته باشد، به صلاح خواهد رسید و نجات پیدا خواهد کرد و اگر مصلحی در جامعه باشد می‌تواند این‌طور جوامع را اصلاح نماید. اگر خانواده‌ای نبود، بزرگترین مصلحین هم بیایند نمی‌توانند جامعه را اصلاح کنند.
همدیگر را بهشتی کنید!

خیلی از زن‌ها هستند که شوهرانشان را بهشتی می‌کنند. خیلی از مردها هم هستند که زن‌هایشان را بهشتی می‌کنند. عکس آن هم هست. اگر زن و شوهر این کانون خانوادگی را قدر بدانند و برای آن اهمیّت قائل باشند، زندگی، امن و آسوده خواهد شد و کمال بشری برای زن و شوهر در سایه‌ی ازدواج خوب ممکن خواهد شد.
امام(ره) فرمودند: بروید با هم بسازید

من یک وقت خدمت امام رفتم. ایشان می‌خواستند خطبه‌ی عقدی را بخوانند، تا من را دیدند گفتند: شما بیا طرف عقد بشو! ایشان برخلاف ما که طول و تفصیل می‌دهیم و حرف می‌زنیم، عقد را اوّل می‌خواندند، بعد دو سه جمله‌ای کوتاه صحبت می‌کردند. من دیدم ایشان پس از اینکه عقد را خواندند، رویشان را به دختر و پسر کردند و گفتند:
«بروید با هم بسازید.»
من فکر کردم دیدم که ما این همه حرف می‌زنیم، اما کلام امام(ره) در همین یک جمله «بروید و با هم بسازید» خلاصه می‌شود!
سازگاری یعنی چه؟
سازگاری در زندگی، اساسِ بقای زندگی است و همین است که محبّت می‌آفریند. همین است که موجب برکات الهی می‌شود. همین است که دل‌ها را به هم نزدیک کرده و پیوندها را مستحکم می‌کند.
اسرار زندگی را محکم نگه‌دارید

زن و شوهر باید راز هم را حفظ کنند، زن نباید راز شوهرش را پیش کسی بازگو کند. مرد هم مثلا نرود پیش رفقایش در باشگاه یا مثلا فلان میهمانی و... راز همسرش را بازگو کند، حواستان جمع باشد، اسرار هم را محکم نگاه دارید تا زندگی ان‌شاءالله شیرین و مستحکم شود.
غمخوار هم باشید

کمک واقعی این است که دو نفر غم‌ها را از دل هم برطرف کنند. هر کسی در دوره‌ی زندگی‌اش، گرفتاری و مشکل و غمی پیدا می‌کند و ممکن است دچار ابهام و تردید بشود. آن دیگری در چنین موقعیتی، باید به کمک همسرش بشتابد و به او کمک کند. غم را از دل او بردارد. او را راهنمایی کند و اشتباه و خطای او را برطرف نماید.
ساده‌زیستی و میانه‌روی

زندگیتان را بر پایه‌ی اسراف قرار ندهید، زندگی را ساده قرار دهید. زندگی را آن طوری که خدای متعال می‌پسندد قرار دهید و از طیّبات الهی بهره‌مند شوید برحسب اعتدال و عدالت. هم اعتدال و میانه‌روی و هم عدالت. یعنی ملاحظه‌ی انصاف را بکنید، ببینید دیگران چطوری‌اند. خیلی بین خودتان و دیگران فاصله درست نکنید.
مسابقه بدون برنده

اسیر تجمّلات و تشریفات و چشم و همچشمی‌ها نشوید. خودتان را در دام مسابقه‌ی مادی در امر زندگی نیندازید. هیچ‌کس در این مسابقه، خوشبخت و کامیاب نمی‌شود.­­­­­­

موضوعات مهم
ازدواج؛ ناموس طبیعت، دستور شریعت/ کانون گرم خانواده/ غروب عشق و قحطی عاطفه در غرب/ حقوق متقابل زن و شوهر/ همسفر تا بهشت/ هنر تقسیم کار/ سازش و سازگاری/ زندگی شیرین/ آسان گیر

مشخصات کتاب
شابک9789642951758
نویسنده

محمدجواد حاج علی اکبری

زبانفارسی
ناشرانقلاب اسلامی
جلدشومیز
قطعرقعی
تعداد صفحه224
سال انتشار1401

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب