دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب مو به مو

کتاب مو به مو | بلوط سفید
کتاب مو به مو
250,000 تومان

کتاب مو به مو

کتاب مو به مو

واکاوی سیره امام خمینی و آیت الله خامنه ای در امامت و رهبری

در این کتاب در هفت فصل به قرائت آیت الله‌ خامنه ای از امام با تطبیق اندیشه، نگرش و مواضع دو رهبر نسبت به مقولات مشترک پرداخته‌ شده است.

 • در فصل اول به وجوه تمایز جانشینی رهبری در انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب های اصیل جهان پرداخته شده و در مقام مقایسه، نسبت ایشان با امام بررسی شده است.مقابله با تحریف امام توسط جانشین ایشان، ادامه فصل اول کتاب است که به صورت مفصل به آن پرداخته‌ شده است، حال آنکه در اکثر انقلاب های دیگر، جانشین رهبر اولیه، خود عامل انحراف انقلاب از اهداف اولیه بوده است.
 • در فصل دوم به مکتب امام و اصول آن پرداخته شده است.
 • در فصل سوم خط امام و شاخص‌های آن مورد پژوهش و بررسی قرار گرفته است.
 • فصل چهارم خاص شخصیت امام است که در آن ویژگیهای فردی، بشری، الهی و حاکمیتی امام از منظر آیت الله‌ خامنه ای بیان شده است.
 • در فصل پنجم به تطبیق مواضع دو رهبر در خصوص مقولات مهم در جمهوری اسلامی پرداخته شده است. در این فصل با کنار هم چیدن محتوای بیانات دو رهبر در خصوص یک موضوع، خواننده می‌تواند به میزان هم سویی و هم‌گویی و هم مسیر بودن رهبران انقلاب اسلامی پی ‌ببرد و به قضاوت بنشیند. محوری‌ترین موضوع مورد بحث در این فصل ماهیت جمهوری اسلامی از نگاه دو رهبر است. فصل تطبیق مواضع دارای هشت بخش است که هر بخش به یک موضوع می‌پردازد. علاوه بر پرداختن به ماهیت حقیقی و حقوقی جمهوری اسلامی، مقولاتی دیگر در هفت فصل آمده است که عبارتند از :
 1. نیروهای مسلح و سیاست
 2. دو جناح سیاسی کشور
 3. آزادی
 4. مردم‌سالاری
 5. غیریت نظام
 6. آمریکا
 7.  فلسطین / صهیونیسم
 • در فصل ششم به تأثیر عنصر زمان در جهت‌گیری‌های رهبران انقلاب اسلامی پرداخته شده است.
 • در فصل آخر نیز به مواجهه آیت الله‌ خامنه ای با وصیت‌نامه امام پرداخته شده که اهمیت آن در نظر رهبر جانشین چگونه است؟ چه عناصری را برجسته‌تر می‌دانند و در چه مواردی و در چه جمع‌هایی وصیت‌نامۀ امام را یادآور می‌شوند.

مشخصات کتاب
شابک9786227491685
نویسنده

عبدالله گنجی

زبانفارسی
ناشرانقلاب اسلامی
جلدشومیز
قطعرقعی
تعداد صفحه640
سال انتشار1401

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب