دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب مکاتب تفسیری - جلد اول

کتاب مکاتب تفسیری - جلد اول | بلوط سفید
کتاب مکاتب تفسیری - جلد اول
135,000 تومان

کتاب مکاتب تفسیری - جلد اول

کتاب مکاتب تفسیری - جلد اول

معارف و علوم کتاب گران سنگ قرآن، از نظر ظهور و خفای دلالت آیات و آسانی و دشواری فهم آنها از الفاظ و عبارات، سطح ها و مرتبه های گوناگونی دارد؛ فهم مرتبه ای از آن برای عموم آسان است و فهم کامل معارف، علوم و احکام آن، ویژه پیامبر اکرم (ص) و اوصیای گرانقدر ایشان است. مرتبه ای از معانی و معارف آن نیز برای بشر قابل فهم و دستیابی است، ولی مستلزم تدبّر و تفسیر و تلاش علمی است.

 
پوشیده نیست که برای فهم این بخش از معارف قرآن کریم، علوم و آگاهی هایی نیاز است که بدون آن ها نمی توان به فهم صحیح این مرتبه از معارف قرآن دست یافت. از جمله دانش هایی که بی تردید در فهم صحیح این بخش از معارف قرآن کریم می تواند مؤثر باشد، آشنایی با قوت ها و ضعف های مکاتب تفسیری و نظریه هایی است که تاکنون درباره چگونگی تفسیر قرآن پدید آمده است؛ همچنین شناخت ویژگی های کتاب های تفسیری متناسب با آن مکاتب که با روش های مختلف به تفسیر آیات پرداخته اند نیز در بهره گیری صحیح از آن کتاب ها و درس آموزی از تجربه ها و خطاهای مفسران پیشین بسیار سودمند است.

برای تأمین این آگاهی مفید و ضروری، مجموعه سه جلدی کتاب مکاتب تفسیری تألیف شد و به صورت متن آموزشی در اختیار جامعه علمی و علاقه مندان قرار گرفته است.

مشخصات کتاب
شابک9789647788007
نویسنده

علی اکبر بابایی

زبانفارسی
ناشرسمت
جلدشومیز
قطعوزیری
تعداد صفحه448
سال انتشار1396

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب