دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب مکیال المکارم (دوجلدی)

کتاب مکیال المکارم (دوجلدی) | بلوط سفید
کتاب مکیال المکارم (دوجلدی) | بلوط سفید
جدید
کتاب مکیال المکارم (دوجلدی) | بلوط سفید
کتاب مکیال المکارم (دوجلدی) | بلوط سفید
کتاب مکیال المکارم (دوجلدی)
700,000 تومان

کتاب مکیال المکارم (دوجلدی)

کتاب مکیال المکارم، به معنای «معیار سنجش خوبیها» است و نام کتابی است که به سفارش خود حضرت مهدی نوشته شده است. در این کتاب به تفصیل راجع به فواید دعا برای فرج سخن گفته شده است. نویسنده ی این کتاب گرانقدر، «محمد تقی موسوی اصفهانی» ماجرای نوشتن مکیال المکارم را چنین تعریف می کند:
«…تا این که کسی را در خواب دیدم که با قلم و سخن نتوان او را توصیف نمود، یعنی مولا و حبیب دل شکسته ام و امامی که در انتظارش هستیم. او را در خواب دیدم که با بیانی روح انگیز چنین فرمود: «این کتاب را بنویس و عربی هم بنویس و نام او را بگذار: مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم.» همچون تشنه ای از خواب بیدار و در پی اطاعت امرش شدم…»
او در ادامه تعریف می کند که به دلیل مشکلات زندگی تا مدتی نمی تواند کتاب را بنویسد تا اینکه در سفر حج، مبتلا به وبا می شود و با خدا عهد می بندد که اگر خوب شود، کتاب را به اتمام برساند. پس از اتمام سفر و رهایی از بند بیماری، کتاب مکیال المکارم را نوشت و به قول خودش این کتاب: «همچون بهشتی بالا بلند و عالی مرتبه است و ثمراتش در دسترس و نزدیک به فهم، هیچ سخن بیهوده ای از آن نشنوی، در آن چشمه ها (ی علم و معرفت) جاری است.»
ترجمه ی این کتاب در دوجلد منتشر شده است و تعداد بابهای کتاب مکیال المکارم، هشت باب است که در هر کدام به موضوعی خاص پرداخته شده است:

  1. شناختن امام زمان (عجل الله تعالی فرجه)،
  2. اثبات امامت ایشان،
  3. قسمتی از حقوق آن حضرت نسبت به ما،
  4. لزوم دعای ما برای امام،
  5. نتایج دعا برای فرج،
  6. بهترین اوقات دعا،
  7. چگونگی دعا برای فرج و
  8. تکالیف منتظران

مشخصات کتاب
شابک9789646705951
نویسنده

سید محمدتقی موسوی اصفهانی

زبانفارسی - عربی
ناشرجمکران
جلدگالینگور
قطعوزیری
تعداد صفحه1214
سال انتشار1402

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب