دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب نگرش های نوین در فلسفه ( جلد دوم )

کتاب نگرش های نوین در فلسفه ( جلد دوم ) | بلوط سفید
جدید
کتاب نگرش های نوین در فلسفه ( جلد دوم )
  • موجودی: موجود
  • ناشر: انتشارات طه
  • کد کالا: 6200188
  • ISBN/شابک: 9789647019491
285,000 تومان

کتاب نگرش های نوین در فلسفه ( جلد دوم )

کتاب نگرش های نوین در فلسفه ( جلد دوم )

جلد اول این مجموعه، حاوی چهار مقاله است که در آن عمدتاً آرا و نظریات جدید در شاخه‌های مختلف فلسفی و تحولات اخیر در رویکردهای مختلف بررسی شده است. در مقاله نخست با عنوان «معرفت شناسی» از «ای. سی. گری لینگ» به دیدگاه‌های فلسفی دکارت تا کانت اشاره شده و درباره اخلاق، فلسفه علم، فلسفه ریاضی تا فلسفه تاریخ مطالبی بیان گردیده است. مقاله دوم با عنوان «فلسفه دین» از «چارلز تالیافرو» است. در این مقاله با نگاهی گذرا به وضعیت کنونی فلسفه دین مقوله اعتقادات دینی و نحوه دینی زندگی، صفات خداوند، و دلایل وجود خداوند بحث و بررسی می‌شود. در مقاله سوم «جان اسکروپسکی» در باب «فلسفه اخلاق» مباحثی درباره نظریه اخلاقی سودگرایی، عقل گرایی، و انتظارات انسان جدید از اخلاق را تشریح می‌کند. «فلسفه تحلیلی» از «جان. آر. سرل» مقاله پایانی کتاب است که عمدتاً به شرح نظریه علی دلالت، نظریه قصد گرایانه معنا، دیدگاه‌های ویتگنشتاین و تحولات فلسفه تحلیلی در پنجاه سال اخیر، اختصاص می‌یابد.

جلد دوم از مجموعه «نگرشهای نوین در فلسفه» دربردارنده پنج شاخه از فلسفه یعنی فلسفه نفس، فلسفه علم، فلسفه علوم اجتماعی، فلسفه تاریخ و فلسفه منطق است. این کتاب، ترجمه مقالات منتخب کتاب درآمدی به فلسفه (The Blackwell Companion to Philosophy) از انتشارات دانشگاه روتلج است.
فلسفه نفس، به مسئله «نفس و بدن» و مباحث آگاهی، هویت شخصی، بقای فرد پس از مرگ جسمانی، آزادی اراده، بیماری روانی و مانند آن می‌پردازد. فلسفه علم به دو بخش عمده «معرفت شناسی علم» و «ما بعد الطبیعه علم» می‌پردازد. در این شاخه به تبیین علمی و میزان و قدرت آن در تفسیر جهان، امکان مقایسه میان نظریه‌های رقیب، تحول گرایی به فیزیک (فیزیکالیسم) و مانند آن پرداخته می‌شود.
در فلسفه علوم اجتماعی، تفاوت «تبیین علمی» و «فهم تفسیری»، «فردگرایی» در برابر «کل گرایی»، چگونگی کسب علم درباره خودمان، نهادهای اجتماعی، دیگر جوامع، تغییرات اجتماعی و مانند آن بحث می‌شود.

مشخصات کتاب
شابک9789647019491
نویسنده

ای. دابلیو. مور

دیوید پپینو

لئون پومپا

مارتین هولیس

ویلیام جی. لایکن

مترجم

امیر دیوانی

حسن میانداری

علیرضا قائمی نیا

مسعود صادقی

زبانفارسی
ناشرطه
جلدشومیز
قطعرقعی
تعداد صفحه320
سال انتشار1397

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب