دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب های دانشگاهی حقوق اقتصادی

رشته حقوق محبوب‌ترین و پرطرفدارترین شاخه علوم انسانی بوده که هر ساله افراد زیادی به این حوزه وارد شده و به امید تبدیل شدن به حقوق‌دانی موفق، در آزمون‌های تحصیلی و شغلی این شاخه شرکت می‌کنند. کاربرد علم حقوق در زندگی روزمره افراد جوامع اهمیت بالایی دارد و به همین دلیل نیز میزان بالای تقاضا برای ورود به این شاخه تحصیلی طبیعی است.

برای معرفی رشته حقوق، ابتدا لازم است که بدانیم حقوق چیست؟ حقوق قواعد و قوانینی است که دولت به‌منظور تعیین و تنظیم رفتارها و برقراری نظم اجتماعی ایجاد و اعمال می‌نماید. علم حقوق، دانش تحلیل و سیر تحول قواعد حقوقی است. حقوق از روش‌های مختلفی از قبیل وضع یا نسخ قانون توسط قوه مقننه (قوه قانون‌گذاری در کشور ما مجلس شورای اسلامی)، صدور آیین‌نامه و بخشنامه‌های دولتی در قوه مجریه (دولت) و تصمیمات قضایی الزام‌آور در قوه قضاییه (یا دادگستری که به نام‌های عدلیه یا عدالتخانه نیز خوانده می‌شده) ایجاد می‌شود.به‌طور کلی علم حقوق از نظر روابط به دو بخش کلی حقوق عمومی و حقوق خصوصی تقسیم می‌شود. حقوق خصوصی حقوقی است حاکم بر روابط افراد با یکدیگر و در حقوق عمومی به روابط دولت با افراد جامعه پرداخته می‌شود. اصلی‌ترین شاخه حقوق خصوصی، حقوق مدنی است که به بررسی و تنظیم روابط فی‌مابین افراد جامعه فارغ از عنوان و موقعیت اجتماعی آنها مربوط می‌شود. همچنین حقوق عمومی نیز شامل مواردی مثل حقوق جزا، حقوق اساسی و … می‌باشد.حقوق تجارت، حقوق مالکیت فکری و حقوق خانواده از دیگر شاخه‌های پر اهمیت علم حقوق خصوصی هستند. البته در تقسیم بندی‌های جدید، شاخه‌های دیگری از جمله حقوق بیمار، حقوق معادن و حقوق فلزات نیز ایجاد شده‌اند.

دانشجویان مقطع کارشناسی رشته حقوق باید 140 واحد درسی را بگذرانند که بخش‌بندی این تعداد واحد در زیر ذکر شده است:

  • 22 واحد درس عمومی
  • 21 واحد درس پایه
  • 87 واحد درس اختصاصی
  • 10 واحد درس اختیاری

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی حقوق می‌توانند در آزمون‌های مختلف رشته حقوق از قبیل کنکور کارشناسی ارشد حقوق، آزمون وکالت، آزمون قضاوت، آزمون مرکز وکلا و آزمون سردفتری اسناد رسمی شرکت کنند که در اکثر این آزمون‌ها داشتن مدرک کارشناسی حقوق شرط الزامی برای ورود به آزمون است.

کارشناسی ارشد حقوق
پس از کسب مدرک کارشناسی حقوق، می‌توانید این رشته تحصیلی را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهید؛ رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد دارای 30 گرایش می‌باشد که عبارت‌اند از:

حقوق خصوصی، حقوق بین‌الملل، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق عمومی، حقوق بشر، حقوق مالکیت فکری، حقوق محیط زیست، حقوق اقتصادی، حقوق تجارت بین‌الملل، حقوق و معارف اسلامی، حقوق تجاری اقتصادی بین‌المللی، حقوق ارتباطات، حقوق سردفتری، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق حمل و نقل، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق خصوصی، حقوق کیفری اطفال و نوجوانان، مدیریت اصلاح و کیفرهای قضایی، فقه و حقوق جزا، مدیریت نظارت و بازرسی، مدیریت دادگستری، حقوق دادرسی اداری، حقوق هنری و ادبی، حقوق خانواده، حقوق شرکت های تجاری، حقوق هوایی، حقوق پزشکی و فقه و حقوق اقتصادی

فروشگاه اینترنتی و هایپر کتاب بلوط سفید مجموعه کاملی از بهترین و معتبرترین کتابهای دانشگاهی رشته حقوق را برای دانشجویان عزیز و همچنین علاقه مندان به رشته حقوق فراهم آورده است.

نمايش 1 تا 14 از 14 (1 صفحه)