دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کتاب واکاوی واژگان قرآن در روایات اهل بیت

کتاب واکاوی واژگان قرآن در روایات اهل بیت | بلوط سفید
ناموجود
کتاب واکاوی واژگان قرآن در روایات اهل بیت
112,000 تومان

کتاب واکاوی واژگان قرآن در روایات اهل بیت

کتاب واکاوی واژگان قرآن در روایات اهل بیت

یکی از ابعاد کارآمد رجوع به سخنان گوهر بار اهل بیت علیهم السلام برای دستیابی به گوهر معرفتی آیات الهی، فهم صحیح معنای واژگان قرآن کریم است. جستجو در میان معانی که معصومین علیهم السلام درباره واژگان قرآن بیان کرده اند و نیز نظر دقیق در استعمالات اهل بیت علیهم السلام نسبت به واژگان قرآنی، راهگشای فهمی ژرف و متفاوت از آیات است که با نگاه ها و شیوه های دیگر گاه تفاوتی اساسی دارد.
اثر پیشرو تلاشی برای نگاهی مجدد به واژگان قرآنی با توجه به روایات اهل بیت علیهم السلام و پیاده‌سازی روشمند این نگاه در نمونه‌های عینی همراه با ارائه تفاوت نتیجه این نگاه با دیگر روشها است.

در بخش اول این کتاب به مباحث نظری شرح مفردات قرآن در روایات اهل بیت (ع) (مشتمل بر کلیات، منابع شرح مفردات قرآن، کارکردهای احادیث در شرح معنای کلمات قرآن، اصول شرح مفردات قرآن از منظر اهل بیت (ع)، هم معنایی و چند معنایی در کلمات قرآن) و بخش دوم آن به شرح واژه‌هایی از قرآن بر اساس روایات اهل‌بیت(ع) (شرح بیش از چهل واژه و مشتمل بر واژگان ناظر به اوصاف الهی، واژه‌های فقهی، واژه‌های کلامی، واژه‌های اخلاقی-تربیتی، و واژه‌های ناظر به دیگر معارف قرآن) پرداخته است.

 

مشخصات کتاب
شابک9786002983398
نویسنده

سید محمود طیب حسینی

محمدعلی مروجی طبسی

زبانفارسی
ناشرمرکز پژوهشگاه حوزه و دانشگاه
جلدشومیز
قطعوزیری
تعداد صفحه318
سال انتشار1401

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب