دسته بندی محصولات
سبد خرید شما

کاملترین ترجمه و تبیین اصول الفقه - جلد اول

کتاب کاملترین ترجمه و تبیین اصول الفقه - جلد اول | بلوط سفید
کاملترین ترجمه و تبیین اصول الفقه - جلد اول
160,000 تومان

کاملترین ترجمه و تبیین اصول الفقه - جلد اول

کاملترین ترجمه و تبیین اصول الفقه - جلد اول

اصول فقه، دانشی است که قواعد لازم برای اجتهاد و استنباط احکام شرعی فرعی در فقه اسلامی را در بردارد. همچنین از آنجایی که نظام حقوقی ایران، مقتبس از حقوق اسلامی است، از این دانش می‌توان برای استنباط احکام حقوقی نیز استفاده کرد. از این رو، درس اصول فقه، از جمله دروسی است که هم طلاب حوزه‌های علمیّه؛ و هم دانشجویان رشته‌هایی مانند «فقه و مبانی حقوق»، «فقه و حقوق» و «حقوق» نیز به مطالعه آن می‌بایستی بپردازند. درس اصول فقه، دارای سطح‌‌های مختلف آموزشی بوده و بالطبع برای یادگیری در هر مرتبه‌ای، باید کتاب‌های مناسب آن سطح را مطالعه نمود. چنانچه کتاب «اصول الفقه» علامه محمد رضا مظفر، با اسلوب و سبک کتب درسی نگارش شده است و اگرچه متن نسبتاً سلیس و در عین حال علمی و دارای نکات اصولی دقیق در مختصر‌ترین جملات می‌باشد؛ ولیکن برای طلاب و دانشجویانی مناسب است که آشنایی کافی با مباحث مقدماتی درس اصول فقه داشته باشند. چنانچه در این کتاب، مباحث اصولی به صورت تا حد امکان بسط داده شده و به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین علامه مظفر در این کتاب، با آوردن آرای سایر اصولیان و نقد و بررسی آن‌ها، نظر شخصی خود را نیز به صورت مستدل و مدلل بیان می‌دارد.
نظر به‌اینکه متن کتاب اصول الفقه علامه مظفر به زبان عربی بوده، فهم و درک این اثر، نیازمند ترجمه دقیق و تبیین مطالب آن می‌باشد. چنانچه در این رابطه ترجمه‌های زیادی از این اثر به عمل آمده است، که از جمله‌ی آن‌، کتاب کاملترین ترجمه و تبیین اصول الفقه، به قلم دکتر عباس زراعت و دکتر حمید مسجد سرایی می‌باشد، که در یک دوره سه جلدی به چاپ رسیده است. جلد اول شامل مباحث الفاظ، اوامر، نواهی، مفاهیم، عام و خاص می‌‌باشد.
در این کتاب علاوه بر تدوین متن عربی حرکت گذاری شده و ترجمه روان و دقیق در ذیل آن، به شرح و توضیح مطالب نیز پرداخته‌ شده است. همچنین علامه مظفر در این کتاب، با آوردن آرای سایر اصولیان و نقد و بررسی آن‌ها، ثمره‌ی نزاع و نظر شخصی خود را نیز به صورت مستدل و مدلل بیان می‌دارد.

ویژگی‌های کتاب:

  • بهترین و کاملترین ترجمه و تبیین اصول الفقه علامه محمدرضا مظفر، قابل استفاده برای طلاب و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق
  • تدوین متن عربی (مباحث الفاظ، اوامر، نواهی، مفاهیم، عام و خاص) از کتاب اصول الفقه علامه مظفر به صورت حرکت‌گذاری شده جهت قرائت صحیح آن
  • ترجمه دقیق و بسیار روان متن در ذیل عبارات، به ‌گونه‌ای که فهم مطالب بسیار آسان گردیده است
  • شرح و توضیح مطالب دشوار در داخل کروشه
  • دسته‌بندی مناسب موضوعات
  • تطبیق مطالب اصولی با قواعد حقوق موضوعه به همراه ذکر نمونه ‌مثال‌های حقوقی در پایان هر مبحث

مشخصات کتاب
شابک9789648692709
نویسنده

محمدرضا مظفر

حمید مسجدسرایی

عباس زراعت

زبانفارسی
ناشرحقوق اسلامی
جلدسلفون
قطعوزیری
تعداد صفحه440
سال انتشار1400

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب